5 prezentów urodzinowych, które możesz zrobić sam

Kiedy zbliżają się urodziny czy inne święto bliskiej nam osoby, musimy zastanowić się, co chcemy jej czy jemu podarować. Może zamiast szukać czegoś w sklepach, sami przygotujemy podarek? Własnoręcznie przygotowany prezent z pewnością ucieszy osobę, która nim obdarujemy. Co zrobić? Jak się do tego zabrać? Czy warto mieć pod ręką klej na gorąco?

A może coś ozdobimy? Podstawowe produkty do decoupage: farby i klej na gorąco

Jeśli podoba nam się zdobienie techniką decoupage, możemy własnoręcznie przygotować przedmiot zdobiony tą metodą. Kupmy proste, drewniane pudło, które możemy ładnie ozdobić. Może to być na przykład skrzynka na wino. Kiedy ją ładnie udekorujemy, będzie wspaniałym prezentem, a dodatek w postaci wina na pewno ucieszy obdarowanego. Super, gdy będzie to domowej roboty nalewka czy likier. Do pracy musimy się dobrze przygotować. Wprawdzie podobno wystarczy zwykły klej i lakier do włosów, ale dedykowane do tej techniki materiały i narzędzia bardzo ułatwiają pracę. Wszystko, co potrzebne, kupimy w sklepie papierniczym. Potrzebne będą farby, kleje (klej do serwetek i klej na gorąco wraz ze stosownym narzędziem) oraz lakiery do decoupage. Przede wszystkim musimy kupić serwetki czy inne papierowe elementy, które chcemy nanieść na zdobioną powierzchnię. Możemy zrobić także ładną, ozdobną kartkę, na której wypiszemy szczere życzenia. Przygotowanie kolorowej kartki i łączenie ze sobą elementów wymaga zakupu kolorowych kart z bloku oraz pasteli do papieru. Do naklejania elementów potrzebujemy specjalnego kleju do serwetek, który impregnuje naklejone aplikacje. Podobnie jak klej na gorąco, jest praktycznie niewidoczny.

W tym dziale  Od lat starasz się odnaleźć członka Twojej rodziny – dowiedz się, jakie podjąć kroki w tej sprawie

A może piękna kompozycja z kwiatów? Klej na gorąco w domowej kwiaciarni

Możemy także własnoręcznie przygotować kompozycję złożoną z roślin, szyszek, wstążek i innych. W tym przypadku również będzie potrzebny klej na gorąco. Bez niego finezyjne wiązanki mogłyby się zniszczyć już podczas wyjmowania z wazonu. Tego typu klej trwale łączy ze sobą zróżnicowane i bardzo delikatne materiały, na przykład tkaniny, płatki kwiatów i zasuszone liście. Wystarczy jedna kropla kleju, by dołączyć do wieńca misternie ułożoną wstęgę lub umieścić na delikatnych płatkach róży miniaturowego motyla.

A może coś do jedzenia?

Świetnym pomysłem na własnoręcznie przygotowany prezent jest samodzielnie zrobiony przysmak. Jeśli umiemy i chętnie to robimy, przygotujmy na przykład pyszne ciastka, które wraz z puszką utworzą sympatyczny podarunek. A może zrobimy dżem czy konfitury? Niewielkie słoiki możemy włożyć do kartonika, który wystarczy ładnie przyozdobić i owinąć wstążką, do której za pomocą kleju na gorąco przykleimy sztuczne kwiaty, by otrzymać ładny podarunek.

Klej na gorąco to bardzo przydatny wynalazek. Mała kropla spoiwa połączy ze sobą nawet bardzo delikatne elementy i na pewno ich nie uszkodzi. W ten sposób przygotujemy ładne i pomysłowe prezenty, które ucieszą obdarowanego.

W tym dziale  Święta bez mięsa? Dowiedz się jak ubogacić dania świąteczne

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.