Co to jest drobnica morska? Sprawdź!

Import towarów z odległych stron globy to skomplikowany proces. Towary można ściągnąć jedynie drogą lotniczą oraz morską. Ten pierwszy sposób wiąże się z ogromnymi kosztami a przy tym ograniczony możliwościami samolotów. Drobne towary dużo taniej można przesyłać z pomocą frachtu morskiego.

Ważna decyzja

Drogą morską zostają wysyłane zarówno duże obiekty jak i te mniejsze zwane drobnicą. W przypadku firm logistycznych zajmujących się drobnicą morską klient ma możliwość wykupienia miejsca w kontenerze, zamiast wynajmowania całego kontenera. Taki układ pozwala zamówienie małej ilości produktów w opłacalnej cenie.

Firmy logistyczne świadczą usługi LCL (Less Container Load) czyli właśnie drobnica morska oraz FCL (Full Container Load) czyli wynajmu całych kontenerów. Wszystko zależne jest od ilości towaru, który będzie przesyłany.

Drobnica morska to produkty, które dla zapewnienia bezpieczeństwa trzeba dodatkowo załadować do kontenerów. Są to ładunki o wadze do 10 ton. Wylicza się, że fracht morski dla drobnicy opłaca się od ok. 100 kg.

Nie wszystkie firmy świadczą jedne i drugie usługi. Najczęściej zdarza się, że firmy udostępniają całe kontenery zamiast czekać na zebranie ilości zleceń pozwalających wysłać ładunek na opłacalnych warunkach. Klient nasz pan, dlatego coraz więcej pojawia się firm, które próbują dostosować swoją ofertę do oczekiwań.

W tym dziale  Jak poprawnie targetować reklamy na Facebooku? Oto nasz poradnik

Wszyscy to znamy

Bardzo częstą praktyką w naszym kraju jest zamawianie pojedynczych produktów z Chin za pomocą serwisów spod skrzydeł Alibaba Group. Dzięki dużej ilości przesyłanych produktów wysyłka może być wykonywana w bardzo atrakcyjnej cenie dla nabywcy towaru.

W przypadku drobnicy morskiej istnieją dwa sposoby naliczania kosztów wynajmu miejsca w kontenerze. Jeśli przesyłana paczka jest duża ale lekka, wtedy bierze się pod uwagę przede wszystkim gabaryty. W przypadku, kiedy zamówienie obejmuje transport metalu, który jest ciężki wtedy najważniejszym wyznacznikiem dla obliczenia kosztów będzie waga.

Przy bardzo dużej ilości zamawianych produktów zdarza się, że osoby wystawiające produkty na sprzedaż przy pomocy chińskich platform sprzedażowych mogą sobie pozwolić nawet na zaoferowanie darmowej wysyłki.

Na co dzień ogromna ilość ludzi korzysta z usług transportu morskiego oraz firm logistycznych, które oferują miejsce w kontenerach a przy tym zupełnie nie mają o tym pojęcia. Zadaniem organizacji, które podejmują się pośredniczenia w dostarczeniu zamówionych towarów jest zapewnienie bezpieczeństwa ładunkowi. Trzeba mieć na uwadze, że kontenery ładowane są na pokład statku przy pomocy dźwigów a wszystko dookoła może doprowadzić do uszkodzenia drobnych elementów. Czasami warto zastanowić się nad drogą, którą przebywa nasz towar. Zamawiając produkty z wirtualnego koszyka zlecamy zadania całej masie kolejnych osób. Żeby paczka w całości dotarła wprost do drzwi naszego mieszkania wielu ludzi musi dobrze wykonać swoją pracę.

W tym dziale  Wysłanie paczki kurierem krok po kroku

Źródło: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/logistyka-frachtowa/transport-drogowy/drobnica-miedzynarodowa/

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.