Dlaczego warto pić soki z owoców i warzyw

Orange juice in glass with mint, fresh fruits on wooden backgrou

Wiele mówi się o tym, że picie świeżo wyciskanych soków to samo zdrowie. Jednak tak ogólnie sformułowane stwierdzenie nie prezentuje nawet ułamka pozytywnych aspektów, jakie są związane ze spożywaniem owoców i warzyw w tej formie. Wyjaśniamy, dlaczego warto jest takie soki spożywać i jakie właściwie działanie wykazują.

Czy soki mają właściwości lecznicze?

Bardzo często podczas różnego rodzaju przeziębień, sięgamy nie tylko po naturalne środki, jakimi są różnego rodzaju napary czy zupy, ale również o wiele chętniej zjadamy owoce. To chyba naturalny odruch, jaki podpowiada nam własne ciało – owoce i warzywa mogą nie tylko przyczynić się do zahamowania rozwoju chorób, ale również działać prewencyjnie.

Naturalne właściwości tych produktów sprawiają, że regularne ich spożywanie może w znacznym stopniu usprawnić naturalną barierę ochronną organizmu, a więc odporność. Wielokrotnie przeprowadzane badania potwierdzają, że osoby, które spożywają zwiększoną ilość warzyw i owoców, cieszą się o wiele lepszym zdrowiem, rzadziej się przeziębiają, jak również są bardziej odporne na różnego rodzaju wirusy.

W tym dziale  5 egzotycznych owoców, które warto kupić w sklepie

Soki mogą mieć również bezpośredni udział w walce z nawet poważnymi chorobami. Kilka lat temu opinię publiczną obiegła wiadomość o Amerykance, która zmagając się z rakiem w 3 i ostatnim stadium, usłyszała od lekarzy, że nie ma zbyt dużych szans na przeżycie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości leczniczych, postawiła na codzienne picie soku z marchwi. Po roku okazało się, że rak całkowicie znikł z jej organizmu.

Warto pamiętać, że poszczególne warzywa i owoce działają na poszczególne aspekty ludzkiego ciała. Dla przykładu owoce o kolorze czerwonym dobrze wpływają na działanie układu krwionośnego i serca. Pomarańczowe będą chronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, natomiast zielone działają detoksykująco.

Jak picie soków z owoców i warzyw wpływa na ciało?

Glass and pitcher of orange juice on wooden, on green nature bac

Oprócz właściwości leczniczych, te napoje mogą również korzystanie wpływać na inne aspekty. Jednym z najważniejszych jest wspomniane wcześniej oczyszczanie, a więc wyzbywanie się wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji z organizmu. Wchłaniają się one nawet wówczas, gdy zwraca się dużą uwagę na spożywane produkty i ich jakość. Z tego względu takie oczyszczanie przyda się każdemu.

Ponadto niezwykle dobrze ten rodzaj napojów wpływa na perystaltykę jelit. Nie tylko zaczynają one sprawniej funkcjonować, ale również usuwane są z nich wszelkie złogi. Co za tym idzie, osoby zmagające się z zaparciami oraz problemami związanymi z prawidłowym trawieniem, powinny przyjmować świeżo wyciskane soki codziennie, najlepiej na czczo.

W tym dziale  Sprawdzone sposoby na biegunkę

Oczywiście mówiąc o częstym spożywaniu soków nie można ominąć bardzo ważnego dla wielu osób aspektu, jakim jest utrata wagi. Wynika ona z faktu, iż owoce, jak i warzywa pobudzają soki trawienne i przyczyniają się do przyśpieszenia metabolizmu. Ponadto przyjmowanie takich napojów jako śniadania czy kolacje, będzie zdrowym i lekkostrawnym zamiennikiem dla tradycyjnych bułeczek, kiełbasek i ciasteczek.

Warto wspomnieć, że posiadając sprzęt jakim jest wyciskarka wolnoobrotowa, przygotowanie tego typu soku jest zadaniem niezwykle prostym, dlatego warto jest go wykonywać każdego dnia.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.