Dlaczego warto pić soki z owoców i warzyw

Orange juice in glass with mint, fresh fruits on wooden backgrou

Wiele mówi się o tym, że picie świeżo wyciskanych soków to samo zdrowie. Jednak tak ogólnie sformułowane stwierdzenie nie prezentuje nawet ułamka pozytywnych aspektów, jakie są związane ze spożywaniem owoców i warzyw w tej formie. Wyjaśniamy, dlaczego warto jest takie soki spożywać i jakie właściwie działanie wykazują.

Czy soki mają właściwości lecznicze?

Bardzo często podczas różnego rodzaju przeziębień, sięgamy nie tylko po naturalne środki, jakimi są różnego rodzaju napary czy zupy, ale również o wiele chętniej zjadamy owoce. To chyba naturalny odruch, jaki podpowiada nam własne ciało – owoce i warzywa mogą nie tylko przyczynić się do zahamowania rozwoju chorób, ale również działać prewencyjnie.

Naturalne właściwości tych produktów sprawiają, że regularne ich spożywanie może w znacznym stopniu usprawnić naturalną barierę ochronną organizmu, a więc odporność. Wielokrotnie przeprowadzane badania potwierdzają, że osoby, które spożywają zwiększoną ilość warzyw i owoców, cieszą się o wiele lepszym zdrowiem, rzadziej się przeziębiają, jak również są bardziej odporne na różnego rodzaju wirusy.

Soki mogą mieć również bezpośredni udział w walce z nawet poważnymi chorobami. Kilka lat temu opinię publiczną obiegła wiadomość o Amerykance, która zmagając się z rakiem w 3 i ostatnim stadium, usłyszała od lekarzy, że nie ma zbyt dużych szans na przeżycie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości leczniczych, postawiła na codzienne picie soku z marchwi. Po roku okazało się, że rak całkowicie znikł z jej organizmu.

W tym dziale  Jakie są zabiegi rehabilitacyjne na bark?

Warto pamiętać, że poszczególne warzywa i owoce działają na poszczególne aspekty ludzkiego ciała. Dla przykładu owoce o kolorze czerwonym dobrze wpływają na działanie układu krwionośnego i serca. Pomarańczowe będą chronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, natomiast zielone działają detoksykująco.

Jak picie soków z owoców i warzyw wpływa na ciało?

Glass and pitcher of orange juice on wooden, on green nature bac

Oprócz właściwości leczniczych, te napoje mogą również korzystanie wpływać na inne aspekty. Jednym z najważniejszych jest wspomniane wcześniej oczyszczanie, a więc wyzbywanie się wszelkiego rodzaju szkodliwych substancji z organizmu. Wchłaniają się one nawet wówczas, gdy zwraca się dużą uwagę na spożywane produkty i ich jakość. Z tego względu takie oczyszczanie przyda się każdemu.

Ponadto niezwykle dobrze ten rodzaj napojów wpływa na perystaltykę jelit. Nie tylko zaczynają one sprawniej funkcjonować, ale również usuwane są z nich wszelkie złogi. Co za tym idzie, osoby zmagające się z zaparciami oraz problemami związanymi z prawidłowym trawieniem, powinny przyjmować świeżo wyciskane soki codziennie, najlepiej na czczo.

Oczywiście mówiąc o częstym spożywaniu soków nie można ominąć bardzo ważnego dla wielu osób aspektu, jakim jest utrata wagi. Wynika ona z faktu, iż owoce, jak i warzywa pobudzają soki trawienne i przyczyniają się do przyśpieszenia metabolizmu. Ponadto przyjmowanie takich napojów jako śniadania czy kolacje, będzie zdrowym i lekkostrawnym zamiennikiem dla tradycyjnych bułeczek, kiełbasek i ciasteczek.

W tym dziale  Jakie są objawy urazu stopy i jak je leczyć?

Warto wspomnieć, że posiadając sprzęt jakim jest wyciskarka wolnoobrotowa, przygotowanie tego typu soku jest zadaniem niezwykle prostym, dlatego warto jest go wykonywać każdego dnia.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.