Gdzie najlepiej założyć konto firmowe?

siedziba banku

Chcesz założyć konto firmowe, ale nie jesteś przekonany do żadnego banku? Jeśli tak to z pewnością ucieszy Cię fakt, że przygotowaliśmy krótkie zestawienie, dzięki któremu będziesz mógł w prosty i szybki sposób porównać oferty wielu różnych banków w jednym miejscu.

Czym powinno charakteryzować się dobre konto firmowe?

Zanim jednak przejdziemy do wyżej wspomnianych banków, warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie „jakie są idealne cechy konta firmowego?”. Choć odpowiedź z pozoru wydaje się być oczywista, to w praktyce okazuje się, że każdy oczekuje od konta oraz banku zupełnie czegoś innego, nie ma zatem absolutnie nic dziwnego w tym, że opinii na temat danej placówki jest tak wiele co ludzi. Na szczęście obecnie istnieje ogromny wybór banków, a co za tym idzie także kont firmowych, pomiędzy którymi możesz wybierać.

Dobre konto firmowe powinno być przede wszystkim darmowe. Co to oznacza? Otóż znaczna większość banków reklamuje swoje konta jako „darmowe” lub też „bezpłatne”, bardzo często jednak okazuje się, że tak naprawdę konto nie jest wcale darmowe – dlaczego? Otóż oferta banku przeważnie obejmuje jedynie bezpłatne założenie konta, jest to znaczna różnica pomiędzy kontem, które jest w pełni za darmo. W praktyce taka sytuacja prezentuje się w następujący sposób: założenie Twojego konta jest za darmo i na tym etapie nie musisz za nic płacić, jednak już po pierwszych transakcjach lub też po upływie danego czasu możesz zorientować się, że bank pobiera opłaty od określonych posunięć. Być może będą to niskie kwoty (wtedy musisz zastanowić się czy dane konto daje Ci więcej korzyści niż strat), jednak pamiętaj o tym, że sumy bardzo często są uwarunkowane od ilości oraz wielkości transakcji, jakie wykonujesz. Właśnie z tego względu należy zawsze bardzo dokładnie sprawdzać warunki każdej umowy. Osoba, która przedstawi Ci warunki korzystania z danego konta, powinna zaznaczyć oraz dokładnie opisać wszystkie ważne informacje o których powinieneś wiedzieć, jednak jeśli nie do końca jesteś przekonany co do szczerości przedstawiciela banku możesz pokusić się o dokładne przeanalizowanie umowy pod okiem specjalisty.

W tym dziale  Rusztowania choinkowe – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Bezpłatne konto firmowe

Przyszedł czas na podsumowanie, czyli krótki ranking najlepszych oraz w pełni bezpłatnych kont firmowych.

1)Nest Bank

Na pierwszym miejscu pojawia się darmowe konto firmowe w Nest Banku. Jest to jedna z najlepszych ofert na rynku. Konto w tym banku  jest zupełnie darmowe i o bez żadnych zobowiązań.

2) ING

Na drugim miejscu klasyfikuje się konto w ING. Również w tym przypadku unikniesz opłat jeśli spełnisz jeden z trzech warunków (jeden z nich to stały przelew do ZUS-u).

3) Santander

Trzecie miejsce wędruje do Santander, który oferuje konto pozbawione wszelkich opłat na okres dwóch lat. Jest to tak zwany okres promocyjny, warto jednak zaznaczyć, że po dwóch latach możesz w łatwy sposób uniknąć opłat – wystarczy, że wykonasz przelew do ZUS-u na minimum 200 zł

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.