Jak opisać case study? Oto poradnik

zakladanie sklepu online

Case study to określenie pochodzące z języka angielskiego, które weszło na stałe do języka polskiego. Tłumacząc je na nasz język rodzimy, oznacza studium przypadku. Nie da się jednak ukryć, że case-study brzmi bardziej interesująco i światowo. Na czym polega ta metoda? Jest ona wykorzystywana w bardzo wielu różnych dziedzinach wiedzy. Case study tworzą psycholodzy, pedagodzy, trenerzy interpersonalni, kołczowie, specjaliści z branży marketingu internetowego. To studium przypadku to nic innego, jak bardzo dokładne opisanie jakiegoś konkretnego działania, akcji, z uwypukleniem tego, jak coś zostało zrobione i jakie przyniosło efekty. Jeżeli chodzi o dziedziny takie jak medycyna, psychoterapia, to tutaj case study to po prostu opis pacjenta, sposobu leczenia i osiągniętych efektów.

Jak napisać dobre studium przypadku

Warto zatem podkreślić, że w zależności od tego, z jakiej dziedziny wiedzy tworzymy studium przypadku, będziemy skupiać się na różnych elementach. Zawsze jest to jednak bardzo szczegółowe spojrzenie na przypadek. Trzeba zatem zgromadzić sporo informacji, które dotyczą poruszonego przez nas tematu. Ważny jest research. Musimy ustalić, jak jakaś sytuacja wyglądała na wejściu, jakie działania zostały podjęte, co zostało wdrożone, oraz jakie dało efekty. Przykładem może być na przykład jakaś akcja marketingowa, która została opracowana dla konkretnej firmy. Jej celem jest zarówno wzrost rozpoznawalności marki lub firmy, ale też zwiększenie sprzedaży. Ważne są zatem określone dane dotyczące tych aspektów, które gromadzimy jeszcze przed rozpoczęciem działań. Później zbieramy informacje dotyczące efektów, tak by móc porównać dane z wejścia, z danymi z wyjścia. Wszystko to służy ustaleniu efektywności działań.

W tym dziale  Samsung Galaxy S22 Ultra – wady i zalety

Po co tworzyć case study?

Case study tworzymy z wykorzystaniem nowoczesnych metod, takich jak naprawdę świetnie opracowana prezentacja. Na początku należy przedstawić sylwetkę klienta, dla którego się pracowało. Jeżeli przykładowo opracowuje się case study akcji marketingowej, musimy pokazać, dla jakiej firmy była ona organizowana. Na tym etapie ważne jest wizualizowanie, jakie cele chciał osiągnąć klient dzięki naszym działaniom. W końcu o realizację celów klienta w tym wszystkim chodzi. Nasze studium przypadku tworzymy po to, aby pokazać innym potencjalnym klientom, jak sprytnie i efektywnie działamy. Jest to rodzaj autoreklamy. W studium przypadku pokazujemy, niekoniecznie zagłębiając się w szczegóły, jakie działania były przez nas wdrażane. Nie musimy skupiać się na naszym know-how. Chodzi bardziej o pokazanie efektu. Tutaj na tapetę wchodzi już matematyka, a konkretnie statystyka. Słupki, porównania, tabelek, które jasno, czarno na białym pokazują, o ile wzrosła sprzedaż czy rozpoznawalność marki klienta, to coś, czy możemy się pochwalić. Oczywiście wtedy, gdy działania było rzeczywiście efektywne. Tak opracowany przypadek jest doskonałym sposobem na to, aby reklamować swoje usługi i pokazywać się innym klientom.

W tym dziale  3 pomysły na promocję firmy na Facebooku

Dowiedz się więcej: https://digitalhill.pl/case-study/