Każdy, kto ma sklep internetowy wie, że jego pozycjonowanie jest bardzo ważne. To dzięki niemu klienci trafiają do tego konkretnego sklepu, a nie jego konkurencji. Warto, więc skupić się na możliwych metodach pozycjonowania sklepów online i wyjaśnić sobie, które z nich są skuteczne i spełniają swoje zadanie. Jak przebiega pozycjonowanie sklepu internetowego?
Dobieraj słowa kluczowe
Korzystaj z narzędzi takich jak Ubersuggest do tego, by wyznaczyć frazy, na jakie będziesz pozycjonował sklep. W tym narzędziu najbardziej powinna zainteresować Cię zakładka „keywords ideas”. To właśnie tam znajdziesz potrzebne Ci informacje. Przy wyborze powinieneś wziąć pod uwagę wiele czynników np. liczbę zapytań, konkurencyjność fraz czy konwertowalność słów. Pamiętaj, że dobre słowa kluczowe nie wystarczą. Muszą one jeszcze być umieszczone w tekście w sposób naturalny i nie wymuszony.
Protokół HTTPS
Protokół SSL jest właściwie już standardem. To on pozwala nawiązywać użytkownikom bezpieczne połączenie ze stroną. Jeśli prowadzisz sklep online to po prostu musisz go mieć. Jeśli nie wiesz, czy go posiadasz to sprawdź, czy przy adresie Twojej strony znajduje się mała ikonka przedstawiająca kłódkę. Jeśli jest – to w porządku. Jeśli jest przekreślona, to powinieneś zakupić certyfikat SSL i wgrać go na swoją stronę. Google promuje strony, które są bezpieczne dla użytkowników i odsuwa te, które nie posiadają certyfikatu, jako dowód tego bezpieczeństwa.
Instalacja narzędzi SEO
Google ceni sobie strony, które korzystają z narzędzi – Google Analytics i Google Search Console. Jeśli chcesz zabrać się za pozycjonowanie swojego sklepu, to i tak powinieneś z nich korzystać i dobrze się z nimi zaprzyjaźnić. Narzędzia te pomogą Ci optymalizować witrynę oraz śledzić statystyki dotyczące ruchu w niej.
Nagłówki, tytuły, meta description
Te trzy elementy są bardzo ważne i nie dotyczą wyłącznie stron internetowych, ale również sklepów. Bardzo ważne jest, by dobrze je zaplanować i umieszczać w tekstach oraz w kodzie. Ułatwi to wyszukiwarce weryfikację treści oraz jej zaindeksowanie. Dane te są również widoczne dla użytkowników, więc powinny być unikalne, konkretne i przede wszystkim – nie urwane.
Niech się coś dzieje!
Google promuje aktywność. Niech w Twoim sklepie znajdzie się strona przeznaczona na aktualności czy nowości. Często dodawaj do niej nowe treści, po to by było widać, że Twoja witryna żyje i coś się na niej dzieje. Takie działania są też doceniane przez użytkowników.
Blog, inspiracje, opisy
Dobrym pomysłem jest zbieranie słów kluczowych w przemyślanych treściach. Mogą one być udostępniane na blogach lub w specjalnych sferach inspiracji, w których pokażesz, jak można wykorzystać produkty, które sprzedajesz. To oczywiście tylko jedna z możliwości. Jeśli wolisz, to możesz też postawić na barwne opisy kategorii i produktów, które będą odpowiednio intensywnie naładowane słowami kluczowymi.
Źródło: https://digitalhill.pl/uslugi/pozycjonowanie-sklepow-internetowych/