Jak weryfikować pracę układu hydraulicznego?

urządzenia mechaniczne płyty zębate

Wydajna hydraulika jak powszechnie wiadomo jest jednym z najważniejszych elementów dobrze wyposażonych pojazdów. Zaniedbanie układu hydraulicznego może doprowadzić do bardzo wielu mniejszych lub większych problemów. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak weryfikować pracę układu hydraulicznego i na co zwrócić szczególną uwagę.

Pierwsze uruchomienie układu hydraulicznego

Aby dokładnie zweryfikować prawidłową pracę układu hydraulicznego, należy dokonać fachowej analizy przy pierwszym uruchomieniu. W pierwszej kolejności warto napełnić układ przefiltrowaną cieczą roboczą, która odpowiednio dopasowana jest do warunków pracy. Kolejnym krokiem jest uruchomienie układu na obiegu niskociśnieniowym. Ogromną rolę odgrywa również dokładne sprawdzenie poszczególnych wkładów filtrów, które należy systematycznie wymieniać. Poszczególne układy należy odpowietrzyć i napełnić przy uruchomieniu odbiornika przy najmniejszym obciążeniu. Kontrolować należy także poziom cieczy roboczej w zbiorniku.

Dokładna analiza cieczy hydraulicznej

Układ hydrauliczny zyska na trwałości i niezawodności tylko wtedy, gdy zadba się o cykliczne analizy cieczy. Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście lepkość kinematyczna. Oleje hydrauliczne (https://mobiloleje.pl/24-oleje-hydrauliczne) o lepkości mniejszej niż dopuszczalna powinny być jak najszybciej wymienione. Ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na liczbę kwasową, czy też na szczegółową analizę mikroskopową. Jeżeli wykorzystywane są syntetyczne i biodegradowalne oleje hydrauliczne to zwrócić należy uwagę również na wartość PH. Regularne analizy mają na celu zapewnienie optymalnych warunków pracy całego układu hydraulicznego.

W tym dziale  Czym jest transport intermodalny?

Fachowa analiza oleju hydraulicznego

Na rynku dostępne są specjalne urządzenia, które umożliwiają profesjonalną analizę oleju hydraulicznego. Po pobraniu próbki oleju można przeprowadzić szczegółowe badanie. Nowoczesne urządzenia umożliwiają nie tylko statyczne, ale również dynamiczne pobieranie cieczy i jej błyskawiczne analizowanie. Nowoczesne analizatory cieczy hydraulicznej mają bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. W dużej mierze to właśnie dzięki tym urządzeniom można bardzo szybko wykryć wszelkie zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym. Tylko dzięki szczegółowej analizie zanieczyszczeń możliwe jest dobranie działań zabiegowych.

Specjalistyczne badanie oleju hydraulicznego

Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują swoim klientom specjalistyczne badanie oleju hydraulicznego. Fachowa analiza odbywa się za pomocą nowoczesnych mikroskopów pomiarowych. Doświadczony specjalista za pomocą mikroskopu może dokonać wzrokowej analizy rodzaju oraz wielkości zanieczyszczeń w danej cieczy.

Systematyczna modernizacja układu hydraulicznego

Na samym końcu warto wspomnieć o systematycznej modernizacji całego układu hydraulicznego. Nawet najlepsze jakościowo podzespoły zbiegiem czasu mogą wymagać wymiany. Nowe elementy znacząco zwiększają wydajność układu hydraulicznego.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.