Jak zwiększyć atrakcyjność stoisk sezonowych

Quiosco en el Puerto del Carmen, Lanzarote, Islas Canarias

Sezon urlopowy to czas, gdy głodni wypoczynku napływają do miasteczek turystycznych i korzystają z miejscowych atrakcji. Miejsca, gdzie możemy wypożyczyć sprzęt, czy kupić pamiątki są oblegane ze wszystkich stron. Okres urlopowy to również wielka szansa dla przedsiębiorców.

Postaw na dobrą lokalizację

Gdy planujesz otworzyć stoisko sezonowe, np. z pamiątkami to powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim jego lokalizację. Szukaj miejsc tłumnie obleganych przez turystów, gdyż głównie tylko takie miejsca mają największą szansę na duży i szybki zysk.

Jeżeli swoją działalność chcesz prowadzić latem w ośrodkach nadmorskich, to najlepszym miejscem będzie stanowisko przy molo lub niedaleko wejścia na plażę, czyli miejsca chętnie odwiedzanego przez turystów.

Bądź też dobrze widocznym. Możesz stanąć gdzieś na rogu, nie daleko przejścia dla pieszych – w miejscu, gdzie co jakiś czas ludzie muszą poczekać. Wykorzystaj każdą okazję!

Postaw na indywidualność

Na pewno nie tylko ty wpadłeś na pomysł serwowania hot-dogów przy plaży.  Gdy inni je sprzedają  z keczupem, ty sprzedawaj je z cebulą i kukurydzą. Gdy sprzedają takie same lody jak ty, dodawaj polewę gratis. Bądź przede wszystkim konkurencyjny. Sprawdź ceny i zaoferuj, np. rabat przy kupnie konkretnej ilości sztuk.

W tym dziale  Zalety pozycjonowania long tail

Wyobraźnia nie zna granic. Tylko od Ciebie zależy na ile ją wykorzystasz!

China, Hong Kong antique street market

Zainwestuj w reklamę

Jak ukryjesz się w tłumie to niewielu klientów Cię odnajdzie. Jeżeli chcesz sprzedawać biżuterię z bursztynu to umieść baner z chwytliwym hasłem, który zauważy potencjalny klient. Jeżeli specjalizujesz się w usługach, nikt z nich nie skorzysta, jeżeli o nich nie wie. Gdy zdecydowałeś się na pamiątkowe zdjęcia, to zainwestuj w plakat  z otworami na twarz z poczuciem humoru. Niech będzie on jednocześnie reklamą. Możesz też umieścić ulotki na słupach. Bądź kreatywny!

Nie ograniczaj się do jednej formy płatności

Wiele osób nie nosi przy sobie gotówki, lub ma jej nie wiele. Zwłaszcza turyści. Klient woli płacić kartą, o czym świadczy rosnąca z każdym rokiem popularność płatności bezgotówkowych. Dlatego myśląc o działalności sezonowej warto zaopatrzyć się odpowiedni w terminal płatniczy.

Dla osób prowadzących działalność cały rok, dobrym rozwiązaniem jest oferta abonamentowa z umową na czas określony. Osoby myślące o zarobku sezonowym mogą sięgnąć po terminale mPOS, które wyróżniają się brakiem abonamentu i bardziej kompaktowym wzornictwem, jednak wymagające ich zakupu za pełną cenę rynkową.

W tym dziale  Jak nadać przesyłkę kurierską za granicę?

 

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.