Jaki jest koszt pozycjonowania sklepu internetowego – sprawdź!

Właściciele sklepów internetowych coraz częściej podejmują decyzję o pozycjonowaniu swojego biznesu w celu zdecydowanego poprawienia widoczności w wynikach wyszukiwania. Nie wszyscy przedsiębiorcy mają jednak świadomość jak obecnie kształtuje się koszt pozycjonowania sklepu internetowego.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Nie jest możliwe jednoznaczne udzielenie odpowiedzi na to pytanie, ponieważ rozpiętość cen za pozycjonowanie może być ogromna. Niektórzy freelancerzy świadczą usługi za kilkaset złotych miesięcznie. Z kolei najbardziej renomowane sklepy internetowe w kraju przeznaczają na SEO każdego miesiąca nawet kilkaset tysięcy złotych. Jest to spowodowane przede wszystkim różnorodnością ofert SEO, a także zakresem działań poszczególnych pozycjonerów. Bardzo duży wpływ na cenę mają także wiedza i umiejętności specjalistów.

Co dokładnie wpływa na koszt pozycjonowania sklepu internetowego?

Rekomendowane jest postawienie na firmę specjalizującą się w SEO, której oferta zawiera następujące kwestie: optymalizację techniczną strony internetowej, audyt, tworzenie i optymalizację sklepu internetowego, analitykę internetową, link building (pozyskiwanie linków do strony internetowej), raportowanie.

W tym dziale  Jakie konto bankowe dla młodych wybrać? Ranking kont młodzieżowych 2021

Część agencji SEO dodatkowo prowadzi także bloga firmowego oraz pozyskuje istotne publikacje na bardzo wartościowych portalach internetowych. Pozycjonerzy zalecają także zmiany, które mogą zdecydowanie ułatwić potencjalnym klientom na dokonywanie zakupów.

Wszystkie wymienione usługi wiążą się z dodatkowymi opłatami dla agencji SEO czy freelancera. W przypadku, gdy dany właściciel sklepu internetowego będzie chciał, aby pozycjoner pozyskiwał tylko określoną liczbę linków może zapłacić zaledwie kilkaset złotych miesięcznie za pozycjonowanie. Jeżeli jednak konkurencja ma zdecydowanie większy budżet na działania SEO, trudno spodziewać się uzyskania wyższej pozycji w wyszukiwarce na istotne frazy.

Na czym można oszczędzić decydując się na tanie pozycjonowanie sklepu internetowego?

Wszystkie wymienione wcześniej działania związane z pozycjonowaniem sklepu internetowego należy przeliczyć na czas pracy. Jest to bardzo istotne przy wyznaczanie ceny SEO. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że zdecydowana większość tych działań jest cykliczna i będzie przynosiła satysfakcjonujące rezultaty tylko i wyłącznie przy intensywnym wdrożeniu.

Na wspomnianym aspekcie mogą oszczędzać nie tylko freelancerzy, ale również agencje oferujące bardzo tanie pozycjonowanie sklepu internetowego. W zdecydowanej większości przypadków niska cena za pozycjonowanie będzie wiązała się z niską jakością usług. Nie jest to jednak jedyna przyczyna niskich cen za usługi pozycjonowania.

W tym dziale  System ERP – co to jest i jak może pomóc Twojej firmie?

Warto wiedzieć, że działania SEO mogą być prowadzone nie tylko dobrze, ale również stosunkowo tanio. Pozycjoner będzie jednak wtedy wykonywał poszczególne działania z małą intensywnością. Sklep internetowy niestety w ten sposób nie będzie znajdował się w top 10 wyników wyszukiwania.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.