Jaki termometr do mierzenia gorączki?

Termometry

Termometr jest niezwykle przydatnym akcesorium w każdym domu. Za jego pomocą można szybko stwierdzić, czy temperatura ciała jest prawidłowa, czy może jednak pojawiła się gorączka. Stanowi ona wyraźny objaw wskazujący na rozwój jakiegoś schorzenia. Czasem można czuć się niezbyt dobrze, ale po zmierzeniu temperatury nic nie wskazuje na jej podwyższenie. Warto wobec tego mieć pod ręką termometr, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Wybór jest obecnie ogromny, dostępne są nawet termometry na podczerwień, bezdotykowe.

Jakie wyróżnia się rodzaje termometrów?

Rodzajów termometrów jest dużo, więc aż trudno zdecydować się na konkretne akcesorium. Można wybrać tradycyjny model, czyli szklany termometr bezrtęciowy. Niestety zmierzenie temperatury zajmuje sporo czasu. Trzeba czekać zwykle parę minut, aby dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista ciepłota ciała. Cierpliwość jednak popłaca. W przypadku termometrów szklanych pomiar jest dokładny. Można mierzyć temperaturę pod pachą, językiem, doodbytniczo. Pamiętać należy oczywiście o tym, aby przed każdym pomiarem strzepnąć termometr i go zdezynfekować. Zaletą szklanych termometrów jest to, że nie potrzebują one do działania zasilania zewnętrznego. Znika konieczność regularnego wymieniania baterii lub ładowania akumulatora. Niestety szkło jest podatne na zbicie. Istnieje też ryzyko skaleczenia się po stłuczeniu.

W tym dziale  Jakie ćwiczenia wykonywać na ból ramienia?

Obecnie najczęściej wybór pada na termometry elektroniczne ze względu na wygodę. Za ich pomocą można mierzyć ciepłotę ciała pod pachą, doustnie i doodbytniczo. Zaletą będzie także precyzyjny pomiar. Nie trzeba niczego strząsać. Na niewielkim ekranie wyświetla się dokładny wynik, dzięki czemu nie trzeba niczego samodzielnie odczytywać. Termometry elektroniczne dają precyzyjne wyniki. Łatwo je odczytać. Akcesorium informuje nawet o zakończeniu pomiaru za pomocą sygnałów dźwiękowych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że elektroniczne termometry są podatne na rozstrojenie przez inne urządzenia elektromagnetyczne.

Na jaki zdecydować się termometr?

Obecnie na rynku dostępne są termometry douszne. Najczęściej działają one dzięki zasilaniu bateryjnemu. Wysyłają różne sygnały świetlne i dźwiękowe. Termometr wskazuje nawet na to, że nie został właściwie umieszczony w uchu. Szybkość mierzenia temperatury to ogromna zaleta termometrów dousznych. Sprawdzają się rewelacyjnie w przypadku dzieci. Można mierzyć temperaturę bez konieczności budzenia maluszka. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się termometry bezdotykowe. Są to urządzenia zaawansowane technologicznie. Nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z wiązką lasera. W przypadku termometrów bezdotykowych można liczyć na bardzo precyzyjne pomiary. Wystarczy sekunda do tego, aby zobaczyć, czy ktoś ma gorączkę, czy jednak było to fałszywym alarmem i temperatura ciała jest właściwa. Modele bezdotykowe zbliża się do ciała na zaledwie kilka sekund. Bardzo często dodatkowym udogodnieniem jest funkcja zapisywania kilku ostatnich pomiarów.

W tym dziale  Porównanie cen makaronów - gdzie kupić ulubione rodzaje makaronu najtaniej?

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.