Jakie szkolenia dla Project Managera

szkolenia

Zawód Project Managera zyskuje coraz większą popularność w wielu branżach. Umiejętność zarządzania projektami w szerokim tego słowa znaczeniu, łącznie z kierowaniem zespołem pracowników i budżetem jest bardzo ważna, aby osiągnąć terminowo wyznaczone cele. Osoby zajmujące się tym muszą posiadać sporo wiedzy z różnych dziedzin – nie tylko specjalistycznej, związanej z charakterem projektu, ale również zarządzania finansowymi i pracownikami. Pracują one w wielu branżach, między innymi w budownictwie, informatyce, finansach czy usługach.

Wymagania

Osoba pracująca w zawodzie Project Managera powinna posiadać wykształcenie kierunkowe, przydają się również różnego rodzaju studia podyplomowe oraz oczywiście dobra znajomość języka angielskiego. Konieczne jest także doświadczenie w kompleksowym prowadzeniu projektów. Dotyczy do między innymi zarządzania czasem, zespołem pracowników, zaopatrzeniem oraz kosztami. W tym ostatnim obszarze bardzo przydaje się wiedza na temat finansów i budżetowania. Poza wymienionymi wyżej umiejętnościami pracownik zatrudniony na takim stanowisku powinien być osobą bardzo dobrze zorganizowaną, odporną na stres i otwartą na ciągle wyzwania, ale także komunikatywną, samodzielną i umiejącą prowadzić negocjacje. Bardzo ważny jest ciągły rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, między innymi poprzez liczne szkolenia, na które można się zdecydować.

W tym dziale  Czy warto zamówić owoce w sklepie online?

Jakie szkolenia dla Project Managera?

Do skutecznego zarządzania projektami niezbędne są szerokie umiejętności, z których większość można poszerzyć za pomocą różnego rodzaju szkoleń i kursów. Wiedza specjalistyczna w obszarze, w którym się pracuje, najczęściej będzie pochodziła z odbytych studiów oraz zdobytego w trakcie pracy doświadczenia zawodowego. Oczywiście nie zaszkodzi jej także pogłębiać – na przykład w branży informatycznej technologie tak szybko się zmieniają, że cały czas trzeba być z nimi na bieżąco. Obowiązkowym punktem na liście szkoleń będzie też poznanie różnych metodyk prowadzenia projektów, takich jak Prince czy Agile. Wybór konkretnej będzie uzależniony od specyfiki firmy, w której się pracuje i jej potrzeb. Tego typu szkolenia pozwolą na zdobycie umiejętności skutecznego stosowania wybranych metodyk w praktyce, często są potwierdzane międzynarodowymi certyfikatami.

Drugim obszarem, nad którym warto popracować za pomocą różnego rodzaju szkoleń, są tak zwane umiejętności miękkie. Project Manager to osoba, która z jednej strony musi kierować pracą niekiedy dość sporego zespołu pracowników, a z drugiej współpracować z innymi działami, podwykonawcami czy dostawcami usług czy produktów. Dlatego też bardzo polecane są między innymi szkolenia z asertywności, zarządzania zespołem, zarządzania czasem czy umiejętności przywódczych. Najczęściej składają się one z części teoretycznej, w czasie której omawiane są główne zagadnienia, oraz zajęć praktycznych. To właśnie te ostatnie są bardzo ważne, bowiem podczas prowadzonych warsztatów, pod okiem doświadczonych trenerów umożliwiają nabycie tych bardzo potrzebnych umiejętności. Szkolenia z tej grupy sięgają po najnowsze techniki i narzędzia, dzięki czemu zapewniają dużą skuteczność.

W tym dziale  Artykuły niezbędne w nowoczesnym biurze

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.