Kilka trików na poprawę komfortu pracy z komputerem

W dzisiejszych czasach spędzamy bardzo dużo czasu przed komputerem. W zasadzie jest to większa część naszego dnia pracy. Przez ten fakt odczuwamy coraz więcej różnego typu zdrowotnych problemów. Nagle zauważamy, że boli nas nadgarstek, że pieką nas oczy, odczuwany ból w łokciu i w kręgosłupie. Lista tego typu bolączek jest bardzo długa. Dobrze więc, że możemy zastosować kilka trików i użyć kilku narzędzi, które znacznie poprawią nam komfort pracy przy komputerze.

Ergonomia miejsca pracy

Dobrze urządzone stanowisko pracy dla osoby pracującej przed komputerem to bardzo ważne i istotne zagadnienie. Wiele osób nie zwraca na to uwagi a jednak od ergonomii takiego miejsca zależy, nasze późniejsze samopoczucie. Praca przy biurku to praca przy komputerze. Ważne jest więc korzystanie z odpowiedniego fotela, który dopasujemy do swojej sylwetki, z biurka, pod którym będzie dużo miejsca na nogi oraz z dobrze ustawionego monitora, który będzie znajdował się na wysokości naszego wzroku. Dodatkowo powinniśmy jeszcze mieć dobrze ustawioną klawiaturę. Wszystkie ustawienia powinny być odpowiednie do naszego wzrostu. Siedząc i pracując przy komputerze nie możemy być powyginani, powinniśmy mieć naturalną pozycję swojego ciała.

W tym dziale  Etykiety samoprzylepne

Jak poprawić ergonomię miejsca pracy?

Jest wiele trików, które pozwolą nam na znaczną poprawę ergonomii miejsca pracy. Można w prosty sposób poprawić komfort pracy z komputerem. W przypadku gdy korzystamy z biurka, w którym nie ma wysuwanej szuflady na klawiaturę, możemy kupić i zainstalować osobną konstrukcję z prowadnicami. Korzystanie z laptopa zmusi nas do kupienia specjalnej podstawy, na której ustawimy laptop w taki sposób, że ekran będzie na wysokości naszego wzroku. W celu odciążenia naszych nadgarstków dobrze będzie jeżeli zakupimy podkładki żelowe na biurko i podkładkę pod nadgarstek pod myszkę komputerową. Nasz nadgarstek znacznie odczuje ulgę i nie będzie się zbyt mocno nadwyrężał podczas pracy.
Dobrze jest też pomyśleć o krześle, na którym siedzimy przed komputerem. Takie krzesło powinno mieć odpowiednio wyprofilowane oparcie, jeśli go nie ma dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne nakładki na oparcie.
Dzięki tym różnym trikom nasza praca może stać się o wiele przyjemniejsza a już na pewno znacznie zniwelujemy ból naszych narządów ruchu.

Temat zaniedbany

Bardzo często jest tak, że nie zwracamy uwagi na warunki pracy siedzącej. Przypominamy sobie, że coś jest nie tak dopiero wtedy kiedy odczuwamy ból nadgarstka, kręgosłupa czy nóg. Zdarza się, że więcej uwagi zwracamy na design i wygląd biurka czy krzesła aniżeli na jego wygodę. Dlatego tak bardzo istotna jest owa ergonomia miejsca pracy. Dobrze przygotowane stanowisko pracy przy komputerze, czy to w biurze czy w domu, znacznie wpłynie na poprawę naszego zdrowia i zmniejszy nam nasz ból. Pamiętać należy, że przy biurku spędzamy większość naszego czasu, czasami jest to wiele godzin w ciągu dnia, lepiej więc gdy do tej pracy będziemy mieć komfortowe warunki.

W tym dziale  Pożyczka na dowód - jak uzyskać?

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.