Kurier czy poczta Polska?

poczta

Wysyłka paczki listu wiąże się z zaufaniem, którego obdarza się wybranego przewoźnika. Mimo, że każdy ma preferowaną formę wysyłki, tak warto zainteresować się alternatywami dostępnymi na Polskim rynku, dzięki którym można nie tylko zaoszczędzić, ale także zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, że przesyłka dotrze w całości i na czas.

Czy Poczta Polska jest warta uwagi?

Najczęściej wybieraną formą przesyłki jest ta oferowana przez Pocztę Polską. Nie ma co się dziwić, instytucja ta jest z nami niemal od zawsze, zbierając pozytywne oraz negatywne opinie na temat jakości swoich usług.

W przypadku listów, Poczta Polska wybada niemal bezkonkurencyjne w kwestii cen. Chociaż istnieje ryzyko, że dotrze on do adresata po dwóch dekadach, tak większość dociera w przeciągu 2-5 dni od wysłania. Wszystko tak naprawdę zależy od placówki poczty. Nie jest żadną tajemnica, że na rynku brakuje listonoszy, przez co listy i paczki zalegają w placówkach przez wiele dni. Jest to tez jeden z głównych powodów, dla którego zamiast przesyłki, w skrzynce zastaje się awizo. Oburza to klientów, ale listonoszy jest tak niewiele, że nie mają oni wyjścia.

W tym dziale  Jak wybrać odpowiednią franczyzę dla swojego biznesu?

Poczta Polska przegrywa na rynku z ofertą przesyłek. Najczęściej są one znacznie droższe od tego, co oferuje konkurencja. Gwarancja dostawy w 72 godziny (co często nie jest przestrzegane) deklasuje pocztę względem innych, którzy za tę sama cenę lub niższą mogą zaoferować dostawę w 24-48 godzin.poczta

Kurierzy – konkurencja dla Poczty Polskiej

Większą pewność dostarczenia przesyłki na czas można uzyskać wybierając usługę kurierską któregoś ze znanych przewoźników, np. UPC, DHL czy DPD.

Istotną równicą pomiędzy kurierem a Pocztą jest to, że aby wysłać paczkę nie trzeba udać się do placówki. Kuriera można zamówić do domu i przekazać mu przesyłkę. Usługa ta kosztuje jedynie kilka złotych więcej, ale pozwala zaoszczędzić na czasie.

Z reguły każda przesyłka jest posiada ubezpieczenie w cenie (najczęściej do 1000 zł). Przesyłki giną niezwykle rzadko, gdyż każda posiada indywidualny numer śledzenia. W dowolnym momencie można sprawdzić na stronie przewoźnika, gdzie ostatni raz została zeskanowana przesyłka, i kiedy mniej więcej można jej oczekiwać. Często podany jest też numer kontaktowy do kuriera.

Ceny przesyłek kurierskich zaczynają się od 15 zł.

W tym dziale  Rusztowania choinkowe – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

 

Paczkomaty

Paczkomaty to rewolucja na Polskim rynku. Dzięki nim Poczta zaczęła bać się swojej pozycji na rynku, przez co musiała poprawić jakość swoich usług.

Idea paczkomatów jest niezwykle prosta. Paczkomaty umieszczone są na zewnątrz w łatwo dostępnych miejscach, takich jak stacje benzynowe czy osiedla. Każdy z nich posiada kilkadziesiąt skrytek różnej wielkości. Zamawiając coś do paczkomatu, wybiera się ten preferowany, w którym zostanie umieszczona paczka. Ta dociera tam w przeciągu 24-48 godzin, chociaż czas ten może się wydłużyć, jeżeli nie będzie miejsca (dzieje się tak jedynie w okresie świąt Bożego narodzenia). Gdy paczka znajdzie się w skrytce, otrzymuje się sms z kodem.  Wtedy wystarczy w ciągu 72 godzin odebrać paczkę.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.