Leczenie chrapania. Wrocław ze złotym standardem diagnostyki

 

Niewyspanie, złe samopoczucie, wyrzuty ze strony najbliższych. To tak naprawdę najłagodniejsze skutki uciążliwego chrapania. Może ono powodować także poważniejsze dolegliwości, z których nie zdajemy sobie sprawy, m.in. bezdech senny, od którego zaledwie kilka kroków do nadciśnienia, cukrzycy a nawet zawału bądź udaru. Gdzie się udać na leczenie chrapania? Wrocław i jego oferta.

 

Przyczyny chrapania

Sen to czas, w którym ciało człowieka regeneruje się i rozluźnia zmęczone po całym dniu mięśnie i napięte tkanki – również górny odcinek układu oddechowego, w tym ściany gardła. Jeśli jednocześnie część podniebienia nadmiernie zapada się i ogranicza drogę przepływu powietrza, śpiący zaczyna wydawać charakterystyczne dźwięki – po prostu chrapać. Co wywołuje ten stan? Najczęstsze jego przyczyny to:

  • otyłość,
  • przerost języczka,
  • skrzywienie przegrody nosowej,
  • nadmiernie wydłużone podniebienie,
  • polipy nosa,
  • przerost migdałków.

Leczenie chrapania jest więc ściśle powiązane z leczeniem pierwotnych jego przyczyn i powinno być poprzedzone wnikliwą diagnozą.

 

Chrapanie a bezdech senny

Oprócz niepokojących przyczyn, z chrapaniem mogą wiązać się także groźne konsekwencje. Całkowite blokowanie się dróg oddechowych podczas snu skutkuje tzw. obturacyjnym bezdechem sennym, poważną dolegliwością, która polega na kilku- lub kilkunastosekundowym zatrzymaniu oddechu, pojawiającym się nawet do kilkuset razy w trakcie nocnego spoczynku.

W tym dziale  Jakie chronić skórę zimą?

Wynikające z takich epizodów nieprawidłowe dotlenienie organizmu może wywołać choroby realnie zagrażające życiu: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy i niewydolność serca, POChP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc). Osoba cierpiąca na bezdech senny często nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ nie pamięta zatrzymującego się nocą oddechu. Może jednak przypuszczać, że coś jest nie tak, jeśli chrapaniu towarzyszy nadmierne zmęczenie, poranne bóle głowy, ogólne rozdrażnienie, kłopoty z koncentracją albo trudności w sferze seksualnej.

 

Leczenie chrapania. Wrocław i możliwości diagnostyczne

Osoby, które mają problem z chrapaniem, powinny więc zdiagnozować swój problem i sprawdzić, czy uciążliwe hałasy nocne nie niosą ze sobą zagrożenia zdrowia i życia. Odnalezienie przyczyn umożliwi im skuteczne leczenie chrapania. Wrocław jest siedzibą wielu gabinetów laryngologicznych, ale by móc wszechstronnie ocenić problem, warto poszukać placówki, która zapewnia kompleksowe usługi.

Przykładem może być wrocławska Medicus Clinic, w której nowoczesny sprzęt i wysokiej klasy specjaliści (laryngolodzy i pulmonolodzy) pozwalają na dokładną i szybką diagnozę zarówno przyczyn jak i skutków chrapania. Od wywiadu z lekarzem, przez badanie endoskopowe, aż po badanie snu polisomnografem, który przeanalizuje liczbę przebudzeń, fazy snu, pracę serca, pozycję ciała i ruchy kończyn w trakcie spoczynku.

W tym dziale  Jak wybrać idealną patelnię grillową do Twojej kuchni? Praktyczne wskazówki i porady

 

Tylko w oparciu o tak drobiazgową diagnozę, możliwe będzie skuteczne i definitywne leczenie chrapania. Wrocław i oferta Medicus Clinic daje kompleksowe możliwości również w tym zakresie – w zależności od potrzeb można zastosować leczenie specjalną aparaturą, leczenie chirurgiczne lub szczegółowe wskazania zmiany nawyków wpływających na problemy ze snem.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.