Nowoczesne dostarczanie paczek. Koniec Poczty Polskiej?

Coraz częściej kupujemy i sprzedajemy rzeczy przez internet. Sklepy online oferują towary w atrakcyjnej cenie, więc chętnie korzystamy z ich usług. Produkty są dostarczane do naszego domu, co jest bardzo wygodne. W związku z tym, korzystamy z usług kuriera inPost. Czy to oznacza koniec Poczty Polskiej?

Jak wysłać paczkę? Rodzaje transportu – kurier inPost i inni

Przesyłki krajowe można wysłać za pośrednictwem poczty lub firm kurierskich. Coraz popularniejsze są Paczkomaty, czyli system automatycznych skrytek pocztowych, w których można nadawać lub odbierać przesyłki. Kurier inPost przywozi przesyłkę do Paczkomatu, a my otrzymujemy informację, że paczka dotarła i możemy ją odebrać w dogodnym dla nas momencie. Nie jest to w żaden sposób kłopotliwe, gdyż praktycznie w każdym mieście jest Paczkomat, a w tych większych jest ich nawet kilkanaście. W Paczkomacie można także nadać przesyłkę. Wszystkie urządzenia są wyposażone w panel sterowania (dotykowy lub z przyciskami). Dzięki komunikatom pojawiającym się na ekranie, bez problemu odbierzemy lub nadamy paczkę.

Czy działalność kurierów inPost to zagrożenie dla Poczty Polskiej?

Do niedawna najpopularniejsze było wysyłanie paczek za pośrednictwem Poczty Polskiej. Spośród rodzajów transportu, ten był najpopularniejszy. Pakowaliśmy paczkę i szliśmy do urzędu pocztowego, gdzie musieliśmy ją nadać w tzw. okienku, co często wiązało się z koniecznością długiego oczekiwania. Poczta Polska na trwale wpisała się w krajobraz naszego kraju. Przedsiębiorstwo, chcąc podążać z duchem czasu, modernizuje swoją ofertę, w tym możliwość przesyłania paczek. Nadal jest tam jednak stosunkowo drogo, a czasami i najdrożej. Ponadto, sami musimy zanieść paczkę do oddziału Poczty. Kurier inPost przyjedzie do domu, a jeśli trudno nam się z nim umówić, możemy nadać przesyłkę w Paczkomacie.

W tym dziale  Pożyczka na dowód - jak uzyskać?

Ile kosztują przesyłki za pośrednictwem kuriera inPost? Czy jest taniej niż na Poczcie?

Na rynku działa wiele firm kurierskich, które oferują usługi w podobnych cenach. Warto jednak dokładnie wczytać się w szczegóły. Cena zależy bowiem od wielkości i wagi paczki, czasu w jakim ma zostać dostarczona oraz miejsca odbioru. Zwróćmy uwagę na wszystkie zapisy, gdyż firmy kurierskie często naliczają opłaty dodatkowe. Przed nadaniem paczki musimy poprawnie zmierzyć i dokładnie zważyć paczkę, by kurier nie doliczył opłaty za przekroczenie deklarowanej wagi i wielkości przesyłek kurierskich. Przed odbiorem paczki przez kuriera inPost musimy przygotować list przewozowy, co zrobimy bardzo szybko przy pomocy Managera Paczek.Pracownik firmy odbierze paczkę, a my będziemy mogli śledzić jej losy na stronie internetowej inPost.

Przesyłki kurierskie to wygodny sposób wysyłania towarów. Nadal możemy skorzystać z usług Poczty Polskiej, ale przesyłka za pośrednictwem kuriera inPost przebiega dużo sprawniej.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.