Postaw na mobilność dzięki terminalowi płatniczemu

Smiling small business owner taking payment

Płatności bezgotówkowe zyskują na znaczeniu z każdym rokiem. Klienci zauważają, że płatności kartą są szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze, niż noszenie ze sobą gotówki.

Rok mobilności 2016

„Rok mobilności” to nie tylko slogan, który nam przyświeca już kolejny rok z rzędu. Ludzie nie chcą gotówki, a w tej sytuacji pomaga fakt, że coraz więcej przedsiębiorców wprowadza terminale płatnicze. Według NBP liczba transakcji kartami wzrasta z roku na rok:

wykres-transakcji

Warto wykorzystać możliwości sezonowe swojej działalności

Przenośne terminale płatnicze mają tę przewagę nad stacjonarnymi, że nie są uzależnione od zasilania i od konkretnego miejsca. Mając działalność gospodarczą w sektorze gastronomii, możemy wykorzystać możliwości terminala i zaoferować klientowi możliwość płatności poza lokalem.

Ale terminale bezprzewodowe mają szanse nie tylko w sklepach stacjonarnych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sezonowe stoiska i stragany w miejscowościach turystycznych także wykorzystywały potencjał terminali mobilnych. Rozszerzając wybór płatności o karty można znacząco zwiększyć dzienny utarg oraz mieć przewagę nad konkurencją. Nie od dziś wiadomo, że klient wydaje więcej, gdy nie widzi gotówki.

W tym dziale  Olej syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny? Jaki wybrać w 2022?

A więc co to jest terminal płatniczy?

Terminale przenośne wykorzystują łączność Edge dzięki karcie SIM z dostępem do Internetu. Koszt przesyłu danych jest niewielki, więc wystarczy nawet najmniejszy pakiet. Wbudowana bateria pozwoli na pracę przez kilka godzin. Niektóre terminale przenośne mają możliwość wydrukowania potwierdzenia płatności, a jeszcze inne muszą być zintegrowane z kasą fiskalną.

Na rynku można również spotkać terminale mPOS, które wyróżniają się niewielkimi rozmiarami. Są one dostępne w ofertach prepaid. Nie wymagają zatem podpisania umowy abonamentowej, aby z nich korzystać. Dlatego idealnie nadają się tam, gdzie działalność prowadzona jest tylko przez pewien okres w roku.

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Jeżeli zdecydujemy się na terminal stacjonarny lub przenośny POS, konieczne będzie podpisanie umowy abonamentowej na czas określony lub bezterminowy. Wtedy koszt takiego terminala będzie zerowy lub niewielki. Wszystko zależy od oferty jaką wybierzemy.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na terminal mPOS, od razu poniesiemy całkowity koszt terminala płatniczego, który wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ale unikniemy tym samym umowy i abonamentu.
Bez względu na wybór oferty, zostaniemy obciążeni niewielką prowizją od transakcji, która jest zależna od oferty.

W tym dziale  Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z deweloperem?

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.