Pożyczka na dowód – jak uzyskać?

 

Wyjątkowa popularność pożyczek przez internet wynika przede wszystkim z łatwości w ich uzyskaniu. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do internetu, aby otrzymać kredyt bez wychodzenia z domu. Warto wspomnieć, że cała procedura pozyskiwania pożyczki trwa nawet do 5 minut, natomiast pieniądze dotrą na nasze konto nawet po kwadransie.

 

Pożyczka na dowód – czy jest bezpieczna

Pomimo wysokiego poziomu bezpieczeństwa ubiegania się o pożyczkę przez internet w instytucji innej niż bank, wielu ludzi wciąż podchodzi do tego tematu ostrożnie. Wynika to z faktu, że jeszcze do niedawna rynek ten był mocno nieregulowany prawnie, co mogło przekładać się na niemiłe doświadczenia pożyczkobiorców związane z ukrytymi kosztami lub nieadekwatnie dużymi karami za opóźnienia w spłacie.

Obecnie instytucje pozabankowe są zobowiązane rygorystycznymi przepisami prawnymi do przestrzegania wszelkich zasad przejrzystości oferty. Muszą przedstawić wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), jak również informacje o wszystkich dodatkowych kosztach.

W tym dziale  Jak nadać przesyłkę kurierską za granicę?

 

Kto może uzyskać pożyczkę na dowód

Chcąc szybko zdobyć dodatkowe środki, warto wziąć pod uwagę pożyczki, które udzielają instytucje pozabankowe. Minimum formalności sprawia, że wielu ludzi decyduje się właśnie na taki kredyt. Pożyczkę na dowód mogą uzyskać osoby powyżej 18 roku życia, które mają minimalną zdolność kredytową.

Kolejnym wymogiem jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, jak również stałego miejsca zamieszkania. Można więc zauważyć, że w tym przypadku pożyczka na dowód ma znacznie mniej skomplikowane wymagania. Czasami jednak instytucja pozabankowa poprosi nas o dodatkowe dokumenty np. zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach. Niekiedy wymagany jest również wyciąg z rachunku bankowego, który potwierdzi deklarowaną wysokość przychodów.

 

Jak wygląda proces uzyskania pożyczki na dowód?

Pozyskanie kredytu pozabankowego na dowolny cel jest maksymalnie uproszczone, intuicyjne i nie powinno sprawiać problemów nawet osobom, które nie są biegłe w obsłudze współczesnej technologii. Jeśli nie chcemy składać wniosku o pożyczkę przez internet, firmy pozabankowa proponują kontakt z indywidualnym doradcą klienta.

Cały proces sprowadza się do wypełnienia formularza na dedykowanej podstronie instytucji finansowej. Musimy podać takie dane jak m.in. imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, seria i numer dowodu osobistego, liczbę osób na utrzymaniu, czy wydatki gospodarstwa domowego. Zostaniemy również często poproszeni o wskazanie swojego zawodu lub faktu posiadania firmy.

W tym dziale  3 zasady logistyki dla branży motoryzacyjnej

Całość zajmuje z reguły kilka minut. Za decyzję kredytową odpowiada automat, który sprawdzi Twój BIK, jak również wszystkie informacje z wypełnionego formularza. Decyzję otrzymasz SMS-em lub w wiadomości e-mail.

 

Bezpieczna pożyczka na dowód z TAKTO Finanse – sprawdź już dzisiaj

Minimum formalności, które załatwisz nie wychodząc z domu. Tak działa pożyczka na dowód od TAKTO Finanse. Firma oferuje pożyczkę nawet do 10 tysięcy złotych, którą można rozłożyć na 40 wygodnych rat. Już dziś wejdź na stronę TAKTO Finanse i zapoznaj się z kalkulatorem pożyczkowym. Przekonaj się, że pożyczka na dowód nie musi obciążać domowego budżetu.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.