Rusztowania choinkowe – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

 

Rusztowanie choinkowe, nazywane inaczej klinowym, to jeden z najpowszechniejszych systemów wspierających prace budowlano-remontowe. Stosuje się je zarówno na dużych inwestycjach, jak i prywatnych posiadłościach. Poznaj ich zalety oraz możliwości zastosowania, a także dowiedz się, gdzie najlepiej kupić tymczasowe elementy konstrukcyjne i czym kierować się przy wyborze.

 

Jak działa rusztowanie choinkowe?

Rusztowanie choinkowe składa się z pionowych konstrukcji, zwanych choinkami, które łączy się ze sobą za pomocą aluminiowych lub stalowych płaskowników, tzw. klinów. Elementy te znajdują się na poziomych konstrukcjach, zwanych leżniami. Kliny gwarantują stabilne i solidne łączenia, co zwiększa bezpieczeństwo pracowników budowy i pozwala na tworzenie bardzo wysokich systemów. Warto podkreślić, że łączona konstrukcja umożliwia niezwykle szybki i sprawny montaż oraz demontaż, dlatego świetnie sprawdza się przy wielokrotnym użytkowaniu.

 

Sprawdź, jakiego typu rusztowania choinkowego potrzebujesz

Rusztowania choinkowe dzielą się ze względu na materiał wykonania, sposób kotwienia, a także metodę stosowania. Kupujący może wybrać konstrukcje:

  • metalowe – wykonywane z ocynkowanej stali nierdzewnej, ciężkie i stabilne,
  • aluminiowe – droższe, ale i o wiele lżejsze od stalowych, dzięki czemu można je swobodnie przestawiać,
  • przyścienne – mocowane do ściany budynku,
  • wolnostojące – mniej stabilne niż przyścienne, ale szybsze w montażu,
  • stabilne – wykorzystywane do prac budowlanych na wysokościach,
  • jezdne – powszechnie stosowane przy pracach wykończeniowych np. malowaniu sufitu czy montażu oświetlenia.
W tym dziale  Różnica między logistyką a spedycją. Wyjaśniamy

Oprócz wyboru właściwego typu rusztowania choinkowego, należy również zwrócić uwagę na jego parametry. Konstrukcja powinna odpowiadać wymiarom placu budowy i mieć odpowiedni udźwig. Maksymalne obciążenie większości powszechnie stosowanych rusztowań choinkowych wynosi około 200 kg/m2, ale wiodący producenci dysponują również systemami o większym obciążeniu.

 

Gdzie kupić solidne rusztowanie choinkowe?

Warto skierować się do firmy, która proponuje różne rodzaje rusztowań choinkowych i akcesoriów. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że fachowcy dobiorą najlepszy typ konstrukcji do planowanych prac budowlano-remontowych. Wrocławskie przedsiębiorstwo ARAD od lat zaopatruje inwestorów w trwałe i solidne systemy wspierające place budowy.

Już dziś wejdź na stronę marki i skontaktuj się z fachowym doradcą techniczno-handlowym. Wraz z nim będziesz mógł wybrać najkorzystniejsze możliwe rozwiązanie, które będzie służyło przez wiele nadchodzących lat i zapewni pracownikom najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Źródło: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.