System ERP – co to jest i jak może pomóc Twojej firmie?

system erp co to jest

 

Zarządzanie przedsiębiorstwem to wielokierunkowy i niezwykle angażujący proces bez względu na branżę czy zasięg marki. Właściciele firm szukają sposobów na zorganizowanie i usystematyzowanie codziennej pracy ekspertów. Wówczas mogą zetknąć się z tajemniczo brzmiącym systemem ERP – co to jest i czy może korzystnie wpłynąć na modele działania firmy?

 

Co to jest system ERP?

System ERP co to jest? (ang. Enterprise Resource Planning) to oprogramowanie, które służy do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Dzięki niemu cała maszyneria firmy jest ujęta w formę aplikacji, która obejmuje różne obszary takie jak: kadry i płace, management, zarządzanie talentami, logistyka czy działania finansowe. System ERP pozwala na ujednolicenie i uporządkowanie bazy danych. Zintegrowane narzędzia sprawiają, że oprogramowanie ułatwia również wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi działami, a także usprawnia codzienne zadania specjalistów, łącząc wiele aplikacji, które wcześniej działały w oddzieleniu na różnych platformach.

Liczne przedsiębiorstwa wciąż przeprowadzają wiele procesów ręcznie – takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej czasochłonne, ale również obarczone większym ryzykiem błędów, które mogą wpływać na finanse czy wizerunek firmy. Digitalizacja działań, którą zapewnia system ERP, minimalizuje ryzyko pomyłek. W czym jeszcze może pomóc?

W tym dziale  Jak napisać skuteczny newsletter - najważniejsze zasady

 

System ERP na straży porządku i skuteczności

Wdrożenie systemu ERP pomoże każdemu przedsiębiorstwu, które mierzy się z problemami o charakterze organizacyjnym, ale nowoczesne oprogramowanie ma do zaoferowania o wiele więcej, między innymi:

  • zyskanie kontroli nad monitorowaniem projektów – możliwe dzięki algorytmom, które śledzą postępy pracy,
  • wprowadzenie elektrycznego obiegu dokumentów, który oszczędza czas i środki przeznaczane dotychczas na wydruk,
  • zabezpieczenie danych poufnych,
  • automatyczne wyliczanie roboczogodzin oraz wynagrodzeń,
  • cyfrowe podpisywanie dokumentów.

 

Szukasz nowoczesnego systemu ERP?

Chcesz znaleźć oprogramowanie, które pomoże Twojej firmie uporządkować codzienne działanie i rozwinąć skrzydła? Postaw na Teta ERP oferowane przez grupę Unit4. Proponowany system ERP powstał w wyniku ponad 30 lat badań i doświadczeń, a skorzystało z niego już ponad 2 tysiące dużych i średnich firm z całej Polski.

System Teta ERP ma modułową budowę, dlatego będzie wyposażony w dokładnie takie funkcje, jakich potrzebujesz. Warto również podkreślić, że dostęp do oprogramowania jest możliwy z każdego miejsca na ziemi, dzięki zintegrowanej aplikacji mobilnej Teta ME – to szczególnie wygodne podczas pracy zdalnej. Już teraz odwiedź stronę Unit4 TETA i przekonaj się, w jaki sposób system ERP może ulepszyć wszystkie ogniwa Twojej firmy i powiększyć dochody.

W tym dziale  Jak wybrać odpowiednią franczyzę dla swojego biznesu?

 

Źródło: Systemy TETA – teta.unit4.com

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.