Zakupy bez wychodzenia z domu? Dowiedz się, jak to zrobić!

Zakupy online

Coraz częściej robimy zakupy przez internet – w ten sposób kupujemy już właściwie wszystko i łatwiej chyba byłoby powiedzieć, czego nie można w ten sposób nabyć. Obecnie możemy za pośrednictwem witryny odwiedzić nawet sklep spożywczy online. Jak rozpocząć takie kupowanie? Jakie są zasady płatności?

Sklep spożywczy online, Piotr i Paweł

Jak się kupuje w sieci? Zanim kupimy w sklepie spożywczym online

Zanim cokolwiek kupimy w sklepie internetowym, dobrze sprawdźmy zasady jego pracy. Wszystkie działające w sieci sklepy to zarejestrowane przedsiębiorstwa, więc nie ma obaw, że będziemy oszukani. Musimy jednak wiedzieć, ile zapłacimy za przesyłkę i jakie są zasady zwrotu. Plusem sklepów tego typu jest to, że towar możemy zawsze zwrócić. Są produkty, które szczególnie opłaca się nabywać w ten sposób, gdyż są po prostu tańsze, co wynika z tego, że sklepy online mają duży obrót, więc mogą sobie pozwolić na cenowe rabaty. W sklepie tego typu często jest dużo większy wybór niż w tym, który mieści się w dużej galerii handlowej. Możemy zamówić dowolną ilość ubrań, które dostarczy (często bezpłatnie) firma kurierska – po ich przymierzeniu zdecydujemy, co zostawić, a co oddać do sklepu. W przypadku zakupów w sklepie spożywczym online możliwość zamówienia towarów zależy od tego, w jakim mieście mieszkamy. Duże sieci handlowe dostarczają zakupy na terenie dużych metropolii. Koszt dostawy wynosi około 15 zł, ale gdy kupimy więcej – zazwyczaj wtedy, gdy rachunek wyniesie ponad 150 zł, sklep nie pobierze tej opłaty.

W tym dziale  Wskazówki dla kupujących w sieci

Jak się płaci za zakupy w sklepie spożywczym online i innych sklepach?

Kiedy zrobimy zakupy w sklepie spożywczym online i chcemy za nie płacić, pokazuje nam się wiele możliwości opłaty, co jest bardzo wygodne. Możemy zrobić tradycyjny przelew ze swojego konta na konto sklepu, ale musimy pamiętać, że bank zaksięguje wpłatę dopiero następnego dnia, co opóźni proces wysyłki zamówionego towaru. Dostępne są także płatności online, tzw. szybki przelew, gdzie płacimy przez PayU, a sklep ma pieniądze od razu. Coraz częściej możliwe są również płatności kodem Blik – wystarczy wpisać kod i potwierdzić płatność w smartfonie, by pieniądze z naszego konta internetowego zostały pobrane i przekazane sprzedawcy.

Czy zakupy online są bezpieczne?

Zanim cokolwiek kupimy, sprawdźmy, czy transmisja danych odbywa się w bezpiecznym połączeniu (tak zwany protokół SSL). W przeglądarce, na początku adresu witryny, powinien widnieć napis https zamiast http. Zwróćmy uwagę, by był widoczny symbol kłódki, co oznacza całkowicie bezpieczne połączenie. Jest to bardzo ważne, gdyż dokonując płatności, wpisujemy kody dostępowe do naszego konta. A jak sprawdzić, czy sprzedawca oferuje towar dobrej jakości? Jeśli kupujemy coś w znanym sklepie, po prostu przeczytajmy opinię o nim. Osoby prywatne zazwyczaj sprzedają towary za pośrednictwem serwisów aukcyjnych – w razie problemów otrzymamy pomoc od właściciela portalu.
Jeśli chcemy kupić coś w sklepie spożywczym online lub innym sklepie internetowym, musimy mieć trochę czasu i sprawny komputer z dostępem do sieci. Proces kupowania jest prosty i na pewno poradzimy sobie z tym bez problemu.

W tym dziale  W jaki sposób organizować przestrzeń w biurze?

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.