Jak zaplanować podróż poślubną?

para mloda

Miesiąc miodowy to czas na odreagowanie po ostatnich miesiącach związanych z przygotowaniem do ślubu. Wakacje po zawarciu związku małżeńskiego to czas, podczas którego nowożeńcy mogą w samotności nacieszyć się sobą i odpocząć od zgiełku codziennego życia. Jak więc przygotować się, aby wakacje były udane?

 

Na co zwrócić szczególna uwagę

Planując miesiąc miodowy w pierwszej kolejności sprawdźcie, czy kraj, do którego chcecie się wybrać, jest bezpieczny. Wszystkie ostrzeżenia można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Zwróćcie uwagę, czy kraj nie wymaga wiz, których uzyskanie zajmuje spora cześć czasu. Wszystkie formalności najlepiej załatwić z dużym wyprzedzeniem.

 

Wyjazd objazdowy czy samodzielny?

To, w jaki sposób spędzicie podróż poślubną zależy wyłącznie od was. Możecie zdecydować się na wycieczkę objazdową. Wtedy większość formalności załatwi za was biuro podróży. Jednak często będziecie zdani na tłumne wycieczki wśród rodaków a co za tym idzie, będziecie musieli się albo oddzielić (a tym samym zrezygnować z przewodnika), albo zrezygnować z prywatności.

W tym dziale  Technologia VA w monitorach: wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

 

Ciekawszym pomysłem jest zorganizowanie całego wyjazdu samemu. Wtedy nie jesteście ograniczeni przez przewodnika, sami ustalacie harmonogram wycieczki.  Jednak wymaga to dużo większych przygotowań, dlatego decydując się na samodzielną podroż, należy rozpocząć planowanie odpowiednio wcześniej.

zakochana para

Zaplanuj swój budżet

Jedna z najgorszych rzeczy, która może przydarzyć się z obcym państwie to brak środków do życia i na bilet powrotny. Dlatego szczegółowo rozplanujcie swój budżet, którego będziecie się trzymać.

Podróż poślubna wcale nie musi zrujnować oszczędności, jeżeli zostanie zaplanowana z głową.

Bilety i wycieczki są dużo tańsze poza sezonem. Również bilety lotnicze kupione z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem potrafią kosztować niewielką cześć sumy, jaką przyjdzie nam zapłacić na kilka dni przed wylotem.

 

Bądź spontaniczny

Nie planuj każdego dnia co do godziny. Podróż poślubna często zdarza się tylko raz w życiu, nie warto poświęcaj całego czasu na konkretne plany. Bądź spontaniczny. Plan podróży możesz zmodyfikować w każdej chwili. Może na miejscu okazać się, że odkryjecie coś, co chcecie zobaczyć, a czego nie uwzględniliście w planie. Pamiętajcie, że miesiąc poślubny jest tylko dla was i tylko od was zależy, jak go spędzicie.

W tym dziale  Czy jazda rowerem po zmierzchu jest bezpieczna? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

 

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.