Czy warto zamawiać makaron online?

Makaron

Makaron to taka kulinarna podstawa niemalże każdej kuchni. Stanowi świetną bazę dla wielu dań, a przy tym sam w sobie jest ciekawym, bo zróżnicowanym produktem, wykonywanym z różnych odmian mąki, z dodatkiem jajek lub bez, przyjmującym rozmaite formy. W dobrze wyposażonej kuchni na pewno nie może go zabraknąć. A jeśli dużo się go zużywa i chętnie próbuje się jego różnych wersji, warto pomyśleć o tym, by zamawiać go online.

Makarony importowane prosto z Włoch

Za najlepsze makarony na świecie uznaje się te włoskie. Wiele włoskich firm, specjalizujących się w tworzeniu gatunkowych, czasem wręcz luksusowych towarów spożywczych, wysyła swoje produkty dalej, dostarczając je do różnych krajów europejskich, w tym również i Polski. Najłatwiej o ich pozyskanie właśnie za sprawą Internetu. Włoskie pasty sprzedawane są głównie w internetowych włoskich delikatesach, do których ofert trafiają odmiany makaronów takie jak tagliatelle, spaghetti, bucatini oraz fusilli.

Na rynku polskim szczególnie mocno spopularyzowały się makarony marek Barilla oraz Divella, choć warto też zwrócić uwagę na te mniej znane i mniejsze firmy o rodzinnej tradycji. Zakupy we włoskich delikatesach to przy okazji dobry pretekst do zaopatrzenia się w inne włoskie specjały, takie jak oliwki, oliwa z oliwek, pistacje i oczywiście prawdziwa włoska mąka na pizzę.

W tym dziale  Jak się poruszać po sklepie rowerowym?

Szeroki wybór produktów dietetycznych

Mogłoby się wydawać, że makaron ma niewiele wspólnego z jedzeniem dietetycznym, ale jednak niektóre jego odmiany jak najbardziej mogą sprawdzić się na diecie i to nawet tej typowo odchudzającej. Trudno dostępny w sklepach stacjonarnych makaron konjak w Internecie jest możliwy do kupienia na kilku różnych stronach. A co to takiego jest? Jest to makaron wykonywany z chińskiej rośliny konjac, którego charakteryzuje wysoka zawartość błonnika pokarmowego i praktycznie zerowa ilość kalorii (ok. 6 kcal na 100 gramów makaronu).

Internetowe sklepy ze zdrową i dietetyczną żywnością częściej proponują też klientom odmiany makaronów wysokobiałkowych, przygotowywane m.in. z soi, groszku, ciecierzycy, groszku oraz fasoli. Zawartość 25 gramów białka na 100 gramów produktu naprawdę robi wrażenie, a istnieje też jeszcze bardziej specjalistyczny makaron wysokobiałkowy, przygotowywany z białka roślinnego, zawierający nawet do 60% protein https://e-spar.com.pl/kategoria/makarony/197

Duże paczki i atrakcyjne ceny

Nie da się też ukryć, że jednym z głównych atutów zakupów online zawsze jest czynnik ekonomiczny. Sklepy internetowe, w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, oferują opakowania makaronów o przeróżnych gramaturach, zaczynając od tych standardowych półkilogramowych, a kończąc na tych o wadze pięciu czy nawet dziesięciu kilogramów. Przeważnie im większa paczka, tym niższa ostatecznie cena za kilogram (nierzadko może ona wynieść dosłownie jakieś 2 zł za 500 gramów).

W tym dziale  Szybkie desery, które zrobisz w 10 minut

Makarony mogą być też zamawiane hurtowo, czyli w zestawach złożonych z dziesięciu lub dwudziestu opakowań produktu. To również sposób na oszczędność, bo przy takich zamówieniach praktycznie zawsze można starać się o jakiś dodatkowy rabat lub nawet bez specjalnych starań otrzymać go bezpośrednio od sklepu.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.