Ile zarabia kurier DPD?

kurier pozuje do zdjęcia z paczkami

Kurier to jeden z najpopularniejszych zawodów wykonywanych w ostatnich latach. Podaż na pracowników w tym zawodzie wzrosła głównie ze względu na większe zapotrzebowanie obsługi wysyłek, które to zwiększyło się po okresie pandemii. Jak wygląda praca kuriera? Ile zarabia kurier DPD? 

Kurier – praca dla każdego?

Mogłoby się wydawać, że praca kuriera nie jest złożona, ale czy jest tak naprawdę w praktyce? Nie koniecznie. Punkty obsługi paczek potrzebują bowiem pracowników, którzy spełniają pewne kryteria warunkujące nie tylko powodzenie w zawodzie ale przede wszystkim sumiennie i staranne wykonywanie zadań. Jednym z podstawowych warunków jest także oczywiście posiadanie prawa jazdy do kierowania pojazdami oraz umiejętność prowadzenia samochodu co najmniej dostawczego (wiele firm wymaga spełnienia tego kryterium). Bardzo ważną zaletą są także umiejętności organizacyjne pozwalające na jak najlepsze wykonanywanie powierzonych zadań. Warto do nich dodać także miłą aparycję niezbędną do kontaktu telefonicznego z klientem a także odpowiednią tężyznę fizyczną – bowiem nie ma co ukrywać, praca kuriera polega na wielokrotnym przenoszeniu i ładowaniu paczek o różnych gabarytach. Oczywiście nie należy zapominać o jednym z najważniejszych warunków jakim jest zdolność obsługi skanera, paczkomatu oraz korzystania z licznych aplikacji i urządzeń kurierskich. Jak widać praca kuriera nie należy więc do najłatwiejszych.

W tym dziale  Czy warto otworzyć punkt kurierski?

Czy praca kuriera jest opłacalna?

Tak jak każdy zawód również zawód kuriera nie posiada stałej i jednej puli wynagrodzenia w całej Polsce. Wszystko zależy tak naprawdę od punktu zatrudnienia, rodzaju umowy i oczywiście firmy kurierskiej, która zatrudnia pracowników. Nie bez znaczenia jest także ilość godzin, doświadczenie, staż a także zaangażowanie kuriera, wiele firm oferuje bowiem znaczne profity dla najlepszych pracowników. Pytanie brzmi jednak ile zarabia kurier (https://pakersi.pl/ile-zarabia-kurier) DPD? Jak mówią statystyki z 2023 r. średnia wynagrodzenia w Polsce wynosi od 3500 – 6000 tysięcy złotych brutto na miesiąc. Większą kwotę otrzymują pracownicy, którzy posiadają własną działalność gospodarczą. W tym przypadku wiele firm gwarantuje wynagrodzenie sięgające nawet 8 000 złotych za miesiąc pracy. W tym miejscu należy dodać, że powyższa kwota wynagrodzenia dotyczy wymiaru przy w trybie 8 – 10 godzin dziennie. Zakładając, że kurier prowadzi własną działalność gospodarczą wynagrodzenie za pojedynczą paczkę może wynosić ok. 3,5 złotych za sztukę. Wszystko zależy także w jakiej granicy zasięgu znajduje się miejsce doręczenia. Statystyki ostatnich lat są jednak bezwzględnie z pokazują bowiem, że ponad 25% kurierów, którzy pracują na rynku pracy zarabia mniej niż 3000 tysiące złotych na tzw. rękę. Statystyki zaniżają bowiem kurierzy o mniejszym wymiarze czasu pracy a także firmy, które płacą pracownikom niższe stawki. Jak widać więc praca kuriera wbrew pozorom nie dla każdego będzie wymarzonym zawodem.

W tym dziale  Jak zabezpieczyć elektroniczne archiwum?

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.