Firma kurierska czy poczta?

paczka

Branża przesyłek rozwinęła się w ostatnich latach bardzo. Wiele osób robi zakupy przez internet regularnie. Coraz chętnie kupowane są także produkty spożywcze, co świadczy o tym, że Polacy przekonują się do zakupów online. Bardzo wiele osób wysyła również paczki do znajomych i rodziny, którzy znajdują się zagranicą. Ale czym lepiej wysłać paczkę – firmą kurierską czy pocztą?

Przesyłka kurierska czy paczka pocztowa – kto korzysta z tych przesyłek?

Zarówno oferta firm kurierskich jak również poczty skierowana jest do każdego. Aczkolwiek z usług poczty korzystają zazwyczaj osoby starsze, które boją się zamówić kuriera lub nie potrafią obsługiwać komputera. Z usług firm kurierskich korzystają wszyscy. Oferta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, którzy zajmują się sprzedażą internetową, ale także do zwykłych osób, które okazjonalnie wysyłają paczki.

Jakie zalety ma firma kurierska?

Wybierając kuriera można liczyć na szybszą dostawę. Zwyczajowo paczka dociera do odbiorcy następnego dnia roboczego. W przypadku poczty za priorytetową paczkę należy zapłacić więcej. Standardowo paczka pocztowa dociera do odbiorcy po około 3 dniach. Zarówno kurier jak i listonosz donoszą paczki pod drzwi. Jednak w przypadku listonosza, jeśli nie zastanie on odbiorcy to zostawi awizo w skrzynce. A to wiąże się z odebraniem paczki w placówce pocztowej. Kurier zawsze dostarcza przesyłkę do rąk odbiorcy. Jeśli nie zastanie go w domu, to zazwyczaj przyjeżdża o innej godzinie lub zostawia paczkę sąsiadowi za zgodą odbiorcy. Niekwestionowaną zaletą kuriera jest to, że wysyłając paczkę nie trzeba ruszyć się z domu. Zamówienie odbywa się przez internet, a kurier przyjeżdża pod wskazany adres i odbiera przesyłkę.

W tym dziale  System ERP – co to jest i jak może pomóc Twojej firmie?

Z czyich usług lepiej korzystać – poczty czy kuriera?

Przesyłki kurierskie mają więcej zwolenników niż paczka pocztowa. Związane jest to przede wszystkim z wygodą, jaką oferują firmy kurierskie. Także ceny przesyłek kurierskich są przeważnie niższe niż w przypadku poczty. Oczywiście każdy może wybrać sobie dowolnie, jak chce nadać przesyłkę. Jednak z oczywistych względów, które zostały opisane powyżej przesyłki kurierskie są wybierane znacznie chętniej. Firmy kurierskie dają możliwość na bieżąco monitorowania przesyłek. Na stronach poczty także można skorzystać z tej opcji, jednak nie zawsze ona działa i jest na bieżąco aktualizowana. Firmy kurierskie mają do zaoferowania także dogodniejsze warunki. Między innymi nie trzeba dopłacać za opcję „uwaga szkło”, która w przypadku poczty jest dodatkowo płatna. Przesyłki kurierskie są także w podstawowej kwocie wyżej ubezpieczone, co zapewnia bezpieczeństwo zawartości przesyłki.

Ostateczny wybór firmy naturalnie zależy od indywidualnych preferencji. Jedno jest pewne. Na rynku istnieje bardzo duża konkurencja, co powoduje, że klient może wybrać najdogodniejszą formę wysyłki paczki. A jeszcze kilka lat wstecz jedyną opcją była poczta. Na szczęście te czasy już minęły.

W tym dziale  Rusztowania choinkowe – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.