Pozycjonowanie adwords – lepszy wyniki wyszukiwania!

Samo zbudowanie witryny internetowej, choć jest procesem trudnym. to nie wszystko, byśmy przeobrazili się w szczęśliwych biznesmenów. Do pełnego sukcesu brakuje jeszcze pewnych niezbędnych działań, dzięki którym czytelnicy/internauci z łatwością na naszą stronę trafią (od razu na nią wejdą). Ma to szczególnie znaczenie w przypadku sklepów. Chodzi oczywiście o to, aby osiągnąć jak największe wyniki w popularnej wyszukiwarce Google, a co za tym idzie, mieć sporo wyświetleń. Co dalej wiąże się z lepszymi zarobkami. Do tego służy pozycjonowanie. Ale uwaga! – jest też inny, dla niektórych mniej znany sposób. Jaki? To pozycjonowanie adwords.

Metoda Adwords

Przyjrzyjmy się zatem owej „tajemniczej” metodzie. Mówiąc o takim pozycjonowaniu, mamy na myśli nic innego, jak linki sponsorowane. To reklamy (oznaczone zieloną ramką), które są wyświetlane nad naturalnymi wynikami wyszukiwania. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że dają możliwość dotarcia do sporej liczby klientów w stosunkowo krótkim czasie. No to zaczynamy… Co trzeba dokładnie zrobić? Należy uruchomić tzw. kampanię i wybrać frazy (słowa) kluczowe odpowiednie dla naszej tematyki – nakierować wyniki na klientów poszukujących konkretnej usługi, produktów itp. Wystarczy podstawowa wersja takiej kampanii z ustawionymi parametrami pod względem aspektów demograficznych (płeć itp) czy wyświetlania o wybranych godzinach, a zamierzony efekt osiągniemy już po kilku dniach! To nie wszystko. Pozycjonowanie adwords ma jeszcze inny plus. Jest nim niezwykle elastyczny system płatności. Jako właściciele oczywiście sami podejmujemy decyzję, ile chcemy wyłożyć pieniędzy na taką metodę reklamy. I zupełnie sami ustalamy budżet, zarówno dzienny, tygodniowy, jak i miesięczny, przeznaczony specjalnie na sponsorowane reklamy. Co ważne – płacimy tylko w momencie, kiedy internauta kliknie w taki przygotowany link. Nazywa się to pay per click i jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

W tym dziale  Wysłanie paczki kurierem krok po kroku

A może jednak zwykłe pozycjonowanie?

Wybór zależy tutaj między innymi od tego, czy… jesteśmy ludźmi cierpliwymi, czy nie. Różnica polega głownie na tym, że pozycjonowanie jest procesem znacznie dłużej trwającym niż powyżej omówione google adwords, ale koniec końców efekty będą jednak większe. Czekanie ponad trzy miesiące opłaci się jak najbardziej. Musimy mieć oczywiście na uwadze, że taka usługa jest sporo droższa, a poniesione wydatki zwrócą się dopiero, jeśli regularnie, na bieżąco będziemy optymalizować i aktualizować stronę. Czeka więc nas dużo więcej, bardzo intensywnej pracy. Linki sponsorowane będą więc świetną propozycją dla nas, jeżeli prowadzimy przedsiębiorstwa nastawione na niemal natychmiastową, bardzo szybką promocję oferowanych towarów w dość wąskim zakresie. Pozycjonowanie adwords szczególnie pomocne jest w początkach działalności sklepu internetowego. Natomiast z typowego pozycjonowania skorzystamy wówczas, kiedy prowadzimy witrynę, w której produktów jest na prawdę dużo i dotyczą one różnych dziedzin życia i przemysłu.

Dowiedz się więcej: https://digitalhill.pl/blog/pozycjonowanie-google-adwords/

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.