Jak założyć franczyzę bankową w Nest Banku?

wnętrze franczyzy nest banku

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób marzy nie tylko o dochodowym, ale również bezpiecznym biznesie. Przedsiębiorcy chcą także mieć satysfakcję z prowadzonej działalności gospodarczej. Świetnym rozwiązaniem jest franczyza banku. Polega to na otwarciu placówki bankowej znanej instytucji finansowej. Doskonałym przykładem może być Nest Bank.

Dlaczego franczyza bankowa jest świetnym rozwiązaniem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest zdecydowanie więcej atutów otworzenia własnej agencji bankowej niż mogłoby się wydawać. Przedsięwzięcie umożliwia bowiem nie tylko na zaoszczędzenie czasu, ale również pieniędzy niezbędnych do wypromowania swojej firmy. Nie można oczywiście wspomnieć o bardzo szerokim wsparciu ze strony instytucji bankowej, która gwarantuje nie tylko know-how, ale również wyposażenie danej placówki czy nawet finansowanie lokalnych działań marketingowych.

Niski wkład własny oraz bardzo szybki zwrot inwestycji

Warto mieć świadomość, że skorzystanie z franczyzy banku nie będzie wymagało od osoby zainteresowanej dysponowaniem dużym wkładem własnym. Należy zaznaczyć, że koszty związane z otwarciem placówki będą uzależnione przede wszystkim od lokalizacji oraz wielkości remontu. W zdecydowanej większości przypadków wydatki powinny bez żadnego problemu zamknąć się w kwocie w granicach 1300 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście dla części osób suma początkowej inwestycji może wydawać się bardzo wysoka, jednak zyski mogą pojawić się już zaledwie po kilku miesiącach od momentu uruchomienia działalności gospodarczej.

W tym dziale  Jaki jest koszt pozycjonowania sklepu internetowego - sprawdź!

W jaki dokładnie sposób franczyza banku będzie przynosiła zysk?

Należy zdawać sobie sprawę, że wszystkie placówki Nest Banku, które działają na zasadach franczyzy będą oferowały praktycznie takie same produkty finansowe, co oddział własny wspomnianego banku. Należy do nich zaliczyć rachunki oszczędnościowe, rachunku osobiste, kredyty gotówkowe czy lokaty terminowe.

Ponadto zysk partnera biznesowego będzie przybierać formę prowizji. Oczywiście jej wielkość będzie zależała od wyników sprzedaży wymienionych produktów finansowych. Trzeba zaznaczyć, że Nest Bank najhojniej wynagradza franczyzobiorców za udzielanie swoim klientom kredytów gotówkowych. Warto wiedzieć, że są one prawdziwym motorem napędowym placówek bankowych.

W jaki sposób można otworzyć agencję bankową?

W przypadku omawianego Nest Banku cały proces związany z otwarciem jest zdecydowanie prostszy niż mogłoby się wydawać. Oczywiście najpierw jest weryfikacja, a następnie ocena osoby, która chciałaby być franczyzobiorcą. Kolejnym etapem jest spotkanie informacyjne.

Ponadto jeszcze przed zawarciem umowy franczyzowej musi zostać wydana zarówno ocena lokalu, jak i lokalizacji. Następnie należy przystosować lokal do potrzeb bankowych. Osoba planująca otworzyć agencję bankową musi także przejść szkolenia produktowe. Kolejnym etapem jest odbiór placówki franczyzowej w Nest Banku. Dopiero wtedy może zostać uruchomiona sprzedaż.

W tym dziale  System ERP – co to jest i jak może pomóc Twojej firmie?

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.