Top 5 najpopularniejszych artykułów biurowych 2019 roku

Prowadząc biuro rachunkowe zakup artykułów biurowych jest naszą codziennością. Warto znaleźć odpowiedniego dostawcę, który oprócz dobrych cen, atrakcyjnych rabatów i bezpłatnej lub taniej dostawy może zaoferować szeroki wybór towarów, w którym znajdziemy także urządzenia do biura, środki czystości czy nawet artykuły spożywcze, jakie powinny znaleźć się w pokoju socjalnym dla pracowników.
Oczywiście najtańsi są sprzedawcy internetowi i najlepiej duzi oraz łatwi do zweryfikowania, jak na przykład sklep Pasaż Biurowy. To w takich miejscach najczęściej trafimy na darmową wysyłkę oraz możliwość zakupu nie tylko artykułów i urządzeń do biura, ale także całej gamy innych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych artykułów biurowych w 3 pierwszych kwartałach 2019 roku – warto podkreślić, że tego typu zakupów nie dokonują tylko wspomniane na początku biura rachunkowe i firmy, które wykorzystują duża ilość papieru, ale także przedsiębiorstwa o różnym charakterze działalności gospodarczej.

Miejsce 1 – artykuły szkolne

Niewątpliwy wpływ na zajęcie pierwszego miejsca w kategorii artykułów biurowych przez artykuły szkolne miał niedawno rozpoczęty rok szkolny. Właściciele przedsiębiorstw również są matkami czy ojcami i wykorzystują fakt tańszych cen, jakie na tego typu produkty posiadają sklepy internetowe, jak wspomniany już wyżej Pasaż Biurowy. Warto również zauważyć, że by dokonywać zakupu w niektórych ze sklepów oferujących wyposażenie i urządzenia do biur wcale nie trzeba samemu prowadzić działalności gospodarczej. W przypadku zakupu artykułów szkolnych warto dogadać się z osobami z rodziny czy znajomymi, którzy również posiadają dzieci w wieku szkolnym i wspólnie zamówić większą partię towary, by uzyskać atrakcyjny rabat czy nie płacić za przesyłkę.

W tym dziale  Czy warto otworzyć punkt kurierski?

Miejsce 2 – papier A4 do drukarek

Nie dziwi tak wysokie miejsce białego papieru, ponieważ to on jest najczęściej kupowanym artykułem biurowym w większości firm i tylko wspomniany początek roku szkolnego zachwiał jego pozycją po 3 kwartale bieżącego roku. W standardowej ryzie znajduje się 500 arkuszy papieru A4, a pakowane są najczęściej w pudłach po 5 sztuk. Są odpowiednie zarówno do drukarek czarno-białych i kolorowych oraz innych urządzeń do biura jak skanery, czy coraz bardziej popularne w dużych przedsiębiorstwach wykonujących dużą ilość wydruków czy kopii urządzenia wielofunkcyjne.

Miejsce 3 – segregatory i teczki

Ten rodzaj artykułów biurowych jest przez niektórych kupowany sporadycznie, ale są branże, które korzystają z teczek i segregatorów bardzo często. Nie powinno dziwić, że wśród największych kupujących dużych sklepów typu Pasaż Biurowy widnieją urzędy państwowe i inne jednostki budżetowe czy samorządowe – warto dodać, że na ich listach zakupów równie często pojawiają się środki higieniczne, czy urządzenia do biura. Oczywiście te produkty znajdują się także na listach zakupów największych korporacji, stąd tak wysokie miejsce tych artykułów biurowych w naszym rankingu.

Miejsce 4 – artykuły piśmiennicze

Długopisy, ołówki, gumki i korektory, a także zawarte w tej grupie zszywacze, dziurkacze i akcesoria do nich to jedne z najczęściej kupowanych artykułów biurowych. Oczywiście podstawowym powodem tak wysokiej pozycji tego typu produktów jest ich wysoka zużywalność oraz ograniczona trwałość. Jeśliby potraktować zszywacz jako urządzenie do biura w jakimkolwiek urzędzie, czy w przywoływanych już biurach rachunkowych, zużycie środków trwałych byłoby na nie wytłumaczalnym wysokim poziomie, co mogłoby wzbudzić zainteresowanie Urzędu Skarbowego czy innych służb kontroli.

W tym dziale  Kilka trików na poprawę komfortu pracy z komputerem

Miejsce 5 – środki czystości

Tak wysokie miejsce produktów, które na pierwszy rzut oka trudno zaliczyć do jednego z rodzajów artykułów biurowych nie powinno dziwić. Po pierwsze osobny zakup tego typu środków wymagałoby dodatkowego zamawiania lub fizycznych zakupów przez właściciela firmy lub wyznaczonego pracownika, a po drugie duże sklepy jak Pasaż Biurowy posiadają ten towar w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w jednej paczce oprócz papieru i innych materiałów otrzymujemy środki do konserwacji urządzeń do biura, a także łazienek czy kuchni.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.