Rodzaje łóżek do każdej sypialni

łóżko sypialne z poduszkami

Łóżko jest bez wątpienia najważniejszym elementem sypialni, a bez niego całe pomieszczenie straciłoby swój sens. Niemniej w sklepach można napotkać różne rodzaje łóżek, dzielące się na cztery podstawowe kategorie. Dzisiaj przeanalizujemy łóżka sypialne z każdej z tych kategorii, tak aby nasi czytelnicy nie mieli wątpliwości co do tego, jaki rodzaj łóżka najbardziej spełnia ich potrzeby.

Łóżko drewniane a łóżko z płyt meblowych

Jednymi z najczęściej spotykanych łóżek są modele wykonane w całości z drewna, oczywiście poza materacem. Są one bardzo solidne, dają się łatwo odnawiać, a także doskonale prezentują się w każdym wnętrzu. W dodatku rozmieszczone w równych odstępach deski podtrzymujące materac zapewniają dobrą cyrkulację powietrza podczas snu. Jakie są wady takich łóżek? Przede wszystkim są one dosyć drogie, jednak największą wadą wydaje się tutaj możliwość zarwania się jednej z wcześniej wspomnianych desek po dłuższym użytkowaniu.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku łóżek zrobionych z płyt meblowych. Materac jest na nich bardziej stabilny, a nierzadko przymocowany permanentnie. Co więcej, występują one w znacznie większej ilości wersji kolorystycznych niż łóżka drewniane. Niestety płyty meblowe często okazują się być bardzo delikatne, dlatego przy zakupie trzeba koniecznie się upewnić co do solidności łóżka. Oczywiście solidniejsze modele zwykle będą nieco droższe, jednak w tym przypadku nie warto oszczędzać, kupując gorsze łóżko.

W tym dziale  ABC kart płatniczych

Łóżko tapicerowane i kontynentalne

Są ludzie, którzy od drewna lub imitujących je płyt meblowych zdecydowanie wolą elegancką tapicerkę. Istotnie tapicerowane łóżka są znacznie elegantsze, a ich dodatkową zaletą jest częsta możliwość złożenia łóżka w kanapę. Ponadto tapicerowane modele zwykle mają zagłówki, znacznie ułatwiające ustawienie się w pozycji półleżącej. Są one niezastąpione chociażby wtedy, gdy planuje się zjeść śniadanie w łóżku.

Jeżeli chce się wprowadzić do sypialni nieco luksusu, to najlepszym wyborem zwykle jest łóżko kontynentalne. Takie łóżko również jest łóżkiem tapicerowanym, jednak wyróżnia się na tle standardowych modeli. Jego konstrukcja sprawia, że łóżko jest bardzo duże, a materac jest podniesiony ponadprzeciętnie wysoko. Wszystko to połączone z wielowarstwowym, niezwykle stabilnym materacem, na którym znajduje się jeszcze jeden miękki i przytulny materac. Największą wadą takich łóżek, poza ogromną ceną, jest to, że bardzo trudno jest je wnieść do sypialni – zwłaszcza jeśli znajduje się ona na piętrze.

Łóżko ze schowkiem na pościel

Kupując nowe łóżko do sypialni, warto jest rozważyć zakup modelu ze schowkiem na pościel lub szufladami pod materacem. Oczywiście takie łóżka zajmują dużo więcej miejsca i są droższe, niemniej są bardzo praktyczne. Z drugiej jednak strony wiele osób w swojej sypialni decyduje się tylko na nakrywanie pościeli narzutą lub zwykłym kocem, co również jest bardzo wygodne.

W tym dziale  W jaki sposób organizować przestrzeń w biurze?

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.