Jak tanio wysłać paczkę?

jak tanio wyslac paczke

Coraz częściej kupujemy i sprzedajemy rzeczy przez internet. Sklepy online oferują towary
w atrakcyjnej cenie, więc chętnie korzystamy z ich usług. Produkty są dostarczane do naszego domu, co jest bardzo wygodne. Na portalach aukcyjnych sprzedajmy zaś przedmioty, które nie są nam potrzebne. Musimy jest zapakować i przesłać nabywcy, ale nie chcemy, by koszt przesyłek kurierskich był wysoki. Jak tanio wysłać paczkę?

Siła tradycji – gdzie wysyłali paczki nasi rodzice?

Wielu z nas dochowuje wierności tradycyjnej firmie przesyłkowej, za pośrednictwem której od wielu lat przesyłamy listy i paczki. Ponad 30 lat temu tylko tam mogliśmy zamówić zagraniczną rozmowę telefoniczną. Obecnie już tego nie robimy, a poczta chce podążać z duchem czasu i modernizuje ofertę przesyłania paczek. Nadal jest tam jednak stosunkowo drogo, a czasami i najdrożej. Opłacalne jest tylko wysyłanie paczek mniejszych, o wadze do 10 kg. Większy pakunek prześlemy taniej korzystając z usług firmy obsługujących przesyłki kurierskie.

Ile kosztują przesyłki kurierskie?

W naszym kraju możemy korzystać z usług wielu przewoźników, jeśli chcemy nadać tanie przesyłki kurierskie, musimy dokładnie przeanalizować ich ofertę. Odpowiedź na pytanie, gdzie jest najtaniej, nie jest łatwa. Cena zależy bowiem od wielkości i wagi paczki, czasu w jakim ma zostać dostarczona oraz miejsca odbioru (przesyłki krajowe i zagraniczne). Zwróćmy uwagę na wszystkie zapisy, gdyż firmy kurierskie często naliczają opłaty dodatkowe. Przed nadaniem paczki musimy poprawnie zmierzyć i dokładnie zważyć paczkę, by kurier nie doliczył opłaty za przekroczenie deklarowanej wagi i wielkości przesyłek kurierskich.

W tym dziale  Etykiety samoprzylepne

Jak porównać ceny przesyłek kurierskich?

Samodzielne przeglądanie ofert firm wysyłkowych jest czasochłonne i kłopotliwe. Warto skorzystać z porównywarek ofert, które pozwolą nam wybrać najtańszą opcję spośród co najmniej kilku przewoźników obecnych w systemie. Tego typu strony obsługują brokerzy kurierscy, czyli firmy pośredniczące, które korzystają z usług znanych fizycznych kurierów. Za pośrednictwem brokerów możemy zamówić usługę kurierską, a często możemy wynegocjować niższą cenę niż przy samodzielnym zamawianiu usługi u konkretnej firmy. Brokerzy zbierają większą liczbę zamówień dla firmy kurierskiej, więc mogą uzyskać niższe stawki za przewóz pojedynczej paczki. Korzystajmy z usług dużych i sprawdzonych platform, które wzbudzają zaufanie. Nadając przesyłki kurierskie, musimy przecież podać swoje dane osobowe, które nie powinny się dostać w niepowołane ręce. Na stronach brokerów konieczne jest założenie konta, a darmowa rejestracja umożliwia śledzenie bieżącego stanu zamówienia i prostsze zamówienie kolejnej usługi w przyszłości.

Przesyłki kurierskie to wygodny sposób wysyłania towarów. Dokładnie zapakujmy i zważmy paczkę, a na pewno nie zaskoczą nas żadne dodatkowe opłaty.

 

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.