Porwania rodzicielskie zdarzają się coraz częściej. Sprawdź, co może zrobić specjalista, żeby pomóc pokrzywdzonej rodzinie

Porwanie rodzicielskie to sytuacja, która bardzo często jest związana z konfliktem między rodzicami. Jest to coraz bardziej powszechny problem, na szczęście w tej sytuacji poszkodowani nie są sami – odpowiednio wyszkoleni specjaliści skutecznie odnajdują zaginione osoby i pomagają w zdobyciu dowodów, które umożliwią przedstawienie sytuacji w sądzie i uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości. Osobą, która może pomóc jest doświadczony detektyw. W Gdański, Warszawie, czy też Lublinie – wszędzie są biura detektywistyczne, z których można skorzystać.

 

Porwanie rodzicielskie – czym jest?

 

Detektywi z Gdańska, Warszawy, Szczecina i innych miast coraz częściej zajmują się sprawami dotyczącymi porwań rodzicielskiej. Kiedy właściwie można mówić o takiej sytuacji? Otóż jest to działanie jednego z rodziców uniemożliwiające kontakt drugiego ze swoim dzieckiem. Oczywiście mowa tutaj o sytuacji, w której pozbawiony kontaktu rodzic posiada odpowiednie prawa rodzicielskie. Można mówić w tym przypadku o dwóch sytuacjach:

– kiedy jedno z rodziców ogranicza kontakt z dzieckiem drugiego rodzica, mimo ustanowionego przez sąd prawa do takiego kontaktu. W tym przypadku poszkodowany rodzic wie gdzie znajduje się jego dziecko, jednak nie ma możliwości z nim rozmawiać

W tym dziale  Jak robić bezpieczne zakupy w zwykłym sklepie

– kiedy dochodzi do zaginięcia dziecka, a często i rodzica. Poszkodowany rodzic nie wie gdzie znajduje się dziecko i co się z nim dzieje. Może ono zostać wywiezione, często poza granice kraju.

 

Dlaczego dochodzi do porwań rodzicielskich?

 

Warto poznać przyczyny coraz częstych  porwań rodzicielskich, którymi zajmują się prywatni detektywi z Gdańska, Gdyni, Katowic, czy Wrocławia. Przede wszystkim jest to konflikt między rodzicami, którzy po rozstaniu nie potrafią się porozumieć w sprawie opieki nad dzieckiem. Zwykle jest to spowodowane poczuciem urazy do drugiej osoby – przykładem może być rozstanie po zdradzie. W tej sytuacji osoba zdradzona może być rozżalona i nie chcieć utrzymywać kontaktów z byłym partnerem. Niestety na tym konflikcie cierpi dziecko, które nie ma możliwości kontaktu z obojgiem rodziców. Przyczyną porwanie rodzicielskiego bywa również chęć odzyskania dziecka, do którego straciło się prawa rodzicielskie. To niebezpieczne sytuacje wiążące się z zaginięciem dziecka, które zostaje zabrane wbrew woli i wiedzy opiekuna.

Detektywi PL, usługi detektywistyczne

Detektyw Gdańsk, Wałbrzych, Kraków – jak może pomóc w przypadku porwań rodzicielskich?

 

Prywatni detektywi dysponują umiejętnościami, które pozwalają na szybkie zdobycie informacji. W przypadku porwań rodzicielskich ważna jest szybka reakcja – być może uda się uniknąć wywiezienia dziecka. Detektyw uważnie i ostrożnie podchodzi do sprawy, badając wszystkie jej aspekty. Nowoczesny sprzęt pozwala na skuteczne działania. Bardzo istotne jest również działanie zgodne z prawem – dzięki temu detektyw z Gdańska, Krakowa i innych miast potrafi zebrać informacje stanowiące mocne dowody w postępowaniu sądowym.

W tym dziale  Walentynki

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.