Jak zabezpieczyć delikatne przedmioty przed wysyłką?

paczka amazon

 

Prowadzisz działalność handlową w sieci, a w Twoim asortymencie znajdują się produkty kruche lub szklane? Chcesz zrobić prezent rodzicom i wysłać im piękną zastawę, lecz nie wiesz jak zabezpieczyć delikatne przedmioty przed wysyłką? Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, by paczka dotarła do adresata w idealnym stanie.

 

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki w głównej mierze leży w rękach osoby nadającej przesyłkę. Gdy paczka dojdzie uszkodzona, klienci w pierwszej kolejności będą mieli pretensje do sprzedawcy, a ten rości wtedy pretensje do kuriera. Z tego też powodu, wiele firm kurierskich odmawia przyjęcia źle zabezpieczonych paczek, by uniknąć przykrych konsekwencji. Warto więc zadbać o to, by przesyłka była odpowiednio zabezpieczona. Jak się do tego zabrać?

 

Bezpośrednie zabezpieczenie przedmiotu

W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem sam przedmiot przeznaczony do wysyłki. Najlepiej sprawdzi się folia bąbelkowa będąca najczęściej wykorzystywanym źródłem ochrony szkła i kruchych produktów. Rzeczy bardzo delikatne lub złożone z wielu wystających elementów warto owinąć folią kilkakrotnie. Pamiętaj, by nie żałować folii na dokładne zabezpieczanie. To niedrogi wydatek, a dzięki temu będziesz mieć pewność, że ewentualne uszkodzenia nie wynikną z Twojej winy.

W tym dziale  Walentynki

 

Odpowiednie opakowanie

Kruchy przedmiot najlepiej umieścić w kartonie dobrej jakości. Dobrze usztywniony, daje pewność, że udźwignie ciężar wysyłanej rzeczy. Wolne przestrzenie w pudełku warto wypełnić materiałem, który zamortyzuje wstrząsy. Czego użyć? Możesz skorzystać ze specjalnych foliowych woreczków z powietrzem, zgniecionych gazet, pokruszonego styropianu, zwiniętej folii bąbelkowa lub waty… słowem, ze wszystkiego, co sprawi, że przesyłka nie potłucze się ani nie zarysuje w transporcie.

 

Dokładnie wypełniony karton zaklej wysokiej jakości taśmą klejącą. Najczęstszą przyczyną uszkodzeń paczki jest źle zabezpieczony karton, który możne otworzyć się w transporcie. Nie możesz do tego dopuścić. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa przesyłki – klient możne odmówić jej przyjęcia.

Naklejki ostrzegawcze

Pakując kruchy lub szklany przedmiot do wysyłki pomyśl o umieszczeniu informacji o jej zawartości. Niezastąpione są w takiej sytuacji naklejki z kieliszkiem i ostrzeżeniem „uwaga szkło!”. Kurier, który odbierze od Ciebie przesyłkę, będzie wiedział, że musi się z nią delikatnie obchodzić. Jednak naklejka nie może być jedynym zabezpieczeniem paczki. Wiele firm przewozowych korzysta z automatycznych sortowni, które siłą rzeczy nie zwrócą uwagi na Twoje ostrzeżenia. Przedmiot musi być zabezpieczony wewnątrz, by zminimalizować możliwe uszkodzenia.

W tym dziale  Jak robić bezpieczne zakupy w zwykłym sklepie

 

Sprawdzone firmy kurierskie

Planując nadać przesyłkę pomyśl też o przewoźniku, który dostarczy ją w Twoim imieniu. Wybieraj tylko sprawdzone firmy – opinie o tych, które dbają o wysoką jakość usług z łatwością znajdziesz w sieci. Przykładem takiego przewoźnika jest firma kurierska Schenker, która dzięki odpowiedniej strategii zarządzania dba, by dostarczane przesyłki spełniały wszystkie wymagania. Korzystając z usług najlepszych firm kurierskich będziesz miał pewność, że Twoja paczka dotrze do adresata na czas i w idealnym stanie.

 

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.