Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z deweloperem?

podpisywanie umowy

Z całą pewnością można stwierdzić, że w obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego domu lub mieszkania. Tego rodzaju inwestycje realizowane są najczęściej u deweloperów. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także poznać aspekty, na które powinno się zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z deweloperem.

Zmiana ceny mieszkania

Wiele osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z deweloperem. Wśród najbardziej istotnych kwestii z całą pewnością można wymienić możliwą zmianę ceny mieszkania. Związane jest to w dużej mierze ze zmianą powierzchni mieszkania po jego wybudowaniu. Może się ona różnić od powierzchni, która zawarta jest w umowie, dlatego warto to uwzględnić podczas rozmów z deweloperem. Najczęściej powierzchnia mieszkania zmienia się jedynie o jeden lub dwa procent. Jednak powinno to zostać uwzględnione w jego ostatecznej cenie.

Koszty utrzymania mieszkania

Kolejnym bardzo istotnym aspektem podczas podpisywania umowy z deweloperem z całą pewnością będą koszty utrzymania danego mieszkania po jego wydaniu klientowi. Tego rodzaju koszty z całą pewnością mogą być bardzo zróżnicowane. Warto je poznać przed ostatecznym podpisaniem umowy. Od dnia odbioru lokalu mieszkalnego koszty jego utrzymania pokrywa nabywca. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia. Dlatego w umowie podpisywanej z deweloperem powinny być zawarte wszystkie niezbędne informacje, które są z tym związane.

W tym dziale  Kilka trików na poprawę komfortu pracy z komputerem

Odstąpienie od umowy

Podczas zawierania umowy z deweloperem warto również zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju aspekty, które są związane z ewentualnym odstąpieniem od umowy. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w przypadku, gdy potencjalny nabywca nie dostanie kredytu na mieszkanie. Warto upewnić się, do czego jest się zobowiązanym po podpisaniu umowy oraz otrzymaniu negatywnej decyzji kredytowej. Jest to niezwykle istotna kwestia w całym procesie.

Zapisy umowy

Bardzo istotne w umowie z deweloperem są również zapisy umowy, które mają dość duże znaczenie dla klienta, który decyduje się na zakup danego lokalu mieszkalnego. Dlatego wszystkie najważniejsze elementy powinny być zawarte w tego rodzaju umowie. Umowy z deweloperem mogą dotyczyć bardzo zróżnicowanych lokali mieszkalnych. Wśród nich wyróżnia się między innymi Wrocław mieszkania rynek pierwotny, na których zakup decyduje się coraz większa liczba osób.

Ponoszenie kosztów

Podczas podpisywania umowy z deweloperem niezwykle istotne jest również ponoszenie kosztów. Są one w dużej mierze związane z procesem notarialnym, dlatego warto zwrócić na ten aspekt swoją szczególną uwagę. Wszystkie opłaty w równym stopniu powinny obciążać zarówno dewelopera, jak i nabywcę. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zawarcie tego rodzaju zapisów w podpisywanej umowie. Warto o tym pamiętać, aby nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów podczas podpisywania umowy z deweloperem.

W tym dziale  Jak napisać skuteczny newsletter - najważniejsze zasady

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.