Zalety pozycjonowania long tail

Pozycjonowanie strony internetowej to podstawa marketingu SEO i jeden z najskuteczniejszych sposobów na stosunkowo tanie zwiększenie zainteresowania przedstawianą ofertą. Pozycjonować można jednak w różny sposób, a jedną z popularnych technik jest tzw. pozycjonowanie long tail, czyli pozycjonowanie na długi ogon. Poznaj zalety pozycjonowania long tail!

Na czym polega pozycjonowanie long tail?

W wyszukiwarce Google najczęściej wyszukiwane są frazy pojedyncze, dlatego to na nich często skupiają się strategie optymalizacyjne SEO. Te słowa kluczowe generują jednak jedynie 18% ruchu na stronach internetowych. Jeszcze mniej ruchu pozyskane z ruchu SEO zapewniają frazy krótkie od dwóch do trzech słów. Aż 80% ruchu jest natomiast generowane przez długie i specyficzne zapytania. To właśnie tego rodzaju frazy kluczowe określane są jako long tail. Pozycjonowanie tzw. długiego ogona skupia się właśnie na implementacji długich fraz, aby szybko i skutecznie zwiększyć liczbę odwiedzin na stronie internetowej. Klasyczna teoria lejka sprzedaży wskazuje natomiast, że klient wyszukujący specyficzne frazy kluczowe jest o wiele bardziej skory do skorzystania z oferty, którą znajdzie na stronie.

W tym dziale  Kurier czy poczta Polska?

Jakie zalety ma pozycjonowanie long tail?

Pozycjonowanie long tail to dobry sposób na pozyskanie dużego ruchu z przeglądarki Google. Duże znaczenie ma również wysoka jakość tego ruchu, co oznacza, że większość klientów trafiająca na daną stronę internetową jest o wiele bardziej skora do skorzystania z oferty, niż klienci wyszukujący pojedynczych fraz kluczowych. Skuteczna implementacja strategii long tail pozwoli również zwiększyć pozycję strony w wynikach wyszukiwania na frazy ogólne. W ten sposób piecze się dwie pieczenie na jednym ogniu. Szczegółowych fraz kluczowych z długiego ogona mogą być setki, jeśli nie tysiące, a ich zastosowanie pozwoli zdecydowanie zwiększyć ilość odwiedzin na stronie internetowej. Zastosowanie tej strategii umożliwia osiągnięcie imponujących efektów w krótkim czasie, a to wszystko dzięki niskiej konkurencyjności fraz long tail.

Jak optymalizować stronę internetową z long tail?

Przed wyborem tej strategii warto pamiętać o tym, że pozycjonowanie long tail nie jest odpowiednie dla każdej witryny. Rozwiązanie to sprawdzi się najlepiej w przypadku stron wypełnionych treścią poradnikową, zawierającą informacje, których może poszukiwać potencjalny klient. Tworzenie dużej liczby artykułów wysokiej jakości pozwoli na szybki awans w rankingu wyszukiwań. Optymalizując treść pod kątem długiego ogona warto wcielić się w rolę internauty i pomyśleć nieszablonowo o tym, w jaki sposób może on wyszukiwać danej informacji. Pomocne są również narzędzia takie jak Ubersuggest oraz Answerthepublic. Ubersuggest przedstawia pomocne statystyki dotyczące popularności danej frazy, ilości potencjalnych zapytań oraz wykorzystania frazy przez konkurencję. To drugie narzędzie opracowane zostało przede wszystkim z myślą o frazach long tail i pozwala skutecznie dobrać odpowiednie słowa kluczowe.

W tym dziale  Drobnica morska z Chin

Sprawdź, jak skutecznie pozycjonować: https://digitalhill.pl/uslugi/pozycjonowanie-long-tail/

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.